Polskie Radio
Section05
Sygnały Dnia

Saryusz-Wolski: wyjazd Cichanouskiej z Białorusi osłabi falę protestów, ale ich nie zatrzyma

- Swiatłana Cichanouska z honorem spełniła swoje zadanie i ma prawo być z tego dumna. Z powodu wyjazdu nikt nie powinien jej stawiać zarzutów, myśląc o życiu i zdrowiu bliskich, dokonała wyboru takiego, jakiego musi dokonać matka - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia ŚWIAT Europa Białoruś wybory na Białorusi Krzysztof Świątek Jacek Saryusz-Wolski

"Wejdziemy do europejskiej ligi". Jerzy Kwieciński o możliwej fuzji Orlenu z PGNiG

- O tej fuzji największych polskich firm w sektorze gazowo-paliwowym mówiło się od bardzo wielu lat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezes PGNiG Jerzy Kwieciński i dodał, że kiedy uda się połączyć Orlen z Lotosem i PGNiG, "wejdziemy naprawdę do europejskiej ligi i będzie to największa firma w naszym regionie".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio POLSKA GOSPODARKA PGNiG Piotr Gociek Jerzy Kwieciński gaz ziemny Orlen lotos PKN Orlen

Wójcik o porównaniu Polski do Białorusi: opozycja nie ma pomysłu na siebie i stosuje taką retorykę

- To zupełnie niepoważne podchodzenie do polityki, jak zwykle polska opozycja ma stanowisko, które może zupełnie zaskakiwać, próbując porównywać sytuację w Polsce do sytuacji na Białorusi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Białoruś opozycja Sygnały Dnia Piotr Gociek Michał Wójcik

Piontkowski: w większości szkół można wrócić do stacjonarnych zajęć

- Wydaje się, że dzisiaj w przytłaczającej większości szkół na terenie większości kraju można wrócić do stacjonarnych, tradycyjnych zajęć, przestrzegając kilku podstawowych reguł - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, zaznaczając, że zasady bezpieczeństwa zostały uzgodnione z resortem zdrowia oraz GIS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Piontkowski edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej Katarzyna Gójska Polskie Radio Sygnały Dnia Koronawirus w Polsce pandemia

Premiera polskiej marki samochodów elektrycznych. Jak będą wyglądać auta?

Już kilka dni temu w internecie pojawiły się pierwsze ujęcia polskich samochodów elektrycznych. - To, co zaprezentujemy dziś na premierze, będziecie państwo mogli uznać za absolutnie nowoczesny i warty zainteresowania design - zapewnia Małgorzata Królak z ElectroMobility Poland. Jaką nazwę będzie miała nowa polska marka samochodów elektrycznych?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Daniel Wydrych Piotr Gociek samochody elektryczne

75 lat od Zbrodni Augustowskiej. Rosyjski historyk: Kreml kłamie na ten temat

- Augustowska Obława była zbrodniczą rozprawą z tymi, których kontrwywiad Związku Radzieckiego uznał za podejrzanych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Nikita Pietrow ze Stowarzyszenia "Memoriał". 25 lipca mija 75 lat od zakończenia antypolskiej operacji sowieckich służb, w wyniku której zamordowano 592 działaczy polskiego podziemia.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Jastrzębski obława augustowska ZSRR Związek Sowiecki historia Polski Sygnały Dnia