Polskie Radio
Section05
transport

Via Baltica na Litwie. Strategiczna trasa zbliża się do granicy z Polską

Na Litwie trwają intensywne prace przebudowy odcinka autostrady A5 Kowno-Mariampol-Budzisko, trasy Via Baltica w kierunku granicy z Polską. Jolita Orentaite z Dyrekcji Litewskich Dróg Samochodowych podkreśla, że prowadzone tu roboty są największymi od 30 lat pracami związanymi z budową infrastruktury drogowej, które mają zakończyć w 2025 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA via carpatia transport logistyka drogi inwestycje Litwa kierowcy

Balice. Śnieg sparaliżował lotnisko na kilka godzin. Już wznowiono loty

Intensywne opady śniegu sparaliżowały lotnisko Kraków-Balice (Kraków Airport), na którym późnym popołudniem - na ok. dwie godziny - wstrzymano wszystkie operacje. - W tym czasie służby techniczne odśnieżały infrastrukturę lotniskową. Około godziny 18 loty zostały wznowione - podała rzecznik lotniska Natalia Vince.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków lotnictwo samoloty transport podróże turystyka małopolskie regiony śnieg pogoda

Protest na granicy z Ukrainą. Wiceszef MSWiA: SG wystąpiła z propozycją otwarcia dodatkowego pasa dla przewoźników

Straż Graniczna wystąpiła do strony ukraińskiej z propozycją otwarcia dodatkowego pasa na przejściu w Dołhobyczowie dla przewoźników, jeśli chodzi o pusty transport z Ukrainy - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki na konferencji prasowej w Wierzchowiskach na Lubelszczyźnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Alvin Gajadhur straż graniczna granica Ukraina relacje polsko-ukraińskie przejście graniczne transport przewoźnik blokada protest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Przewoźnicy myślą o zaostrzeniu protestu. Słowaccy kierowcy też zablokują przejście graniczne z Ukrainą

Jeśli nie będzie reakcji UE w sprawie wprowadzenia zezwoleń dla ukraińskich kierowców oraz reakcji Ukrainy w kwestii zniesienia e-kolejki, to poważnie się zastanowimy się nad ewentualnym zaostrzeniem protestu - powiedział przewodniczący komitetu obrony przewoźników i pracodawców transportu Waldemar Jaszczur. Jednocześnie słowaccy przewoźnicy poinformowali, że przyłączą się do polskiego protestu, blokując przejście graniczne z Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA przewoźnik transport przejście graniczne protest blokada Ukraina Słowacja społeczeństwo POLSKA

Trwa protest przewoźników i rolników na granicy z Ukrainą. Rosną kolejki TIR-ów

Kolejki samochodów ciężarowych stojących na parkingach i wzdłuż dróg dojazdowych do granicy, rolnicy z "Oszukanej wsi" ogrzewający się przy koksownikach - tak wygląda protest transportowców i rolników w pobliżu granicy w Medyce. Protestujemy w słusznej sprawie, bo zostaliśmy poszkodowani - powiedział organizator protestu rolników Roman Kondrów z organizacji "Oszukana wieś".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA handel małe i srednie przedsiębiorstwo transport

Ukraińscy przewoźnicy wyparli Polaków z rynku. KE planuje zająć się tym problemem

Ministerstwo Infrastruktury prowadzi szereg działań zmierzających do zakończenia protestu przedsiębiorców z branży transportu drogowego na polsko-ukraińskiej granicy. Dzisiaj minister Alvin Gajadhur spotka się z reprezentantami branży transportowej, zaś wiceminister Rafał Weber weźmie udział w rozmowach m.in. z przedstawicielami rządu ukraińskiego i Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA handel małe i srednie przedsiębiorstwo transport

Szef Ministerstwa Infrastruktury spotka się z przedstawicielami branży transportowej

W środę spotkam się z przedstawicielami branży transportowej - poinformował szef resortu infrastruktury Alvin Gajadhur. Dodał, że udział w rozmowach z przedstawicielami rządu ukraińskiego i Komisji Europejskiej weźmie wiceszef MI Rafał Weber.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody ministerstwo infrastruktury przewoźnik Alvin Gajadhur transport