X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
transport

Kontrole autokarów. Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ferie zimowe 2019 transport Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego Andrzej Adamczyk autobus

Europarlament mówi "nie" złym propozycjom dla Polski

Europosłowie z komisji transportu odrzucili niekorzystne dla polskich firm przewozowych przepisy, dotyczące transportu międzynarodowego. Dotyczyły one objęcia przewozów w Unii restrykcyjnymi regulacjami o delegowaniu pracowników. Z decyzji zadowolony jest minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który jednak zwraca uwagę, że to nie koniec walki w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela transport Parlament Europejski ŚWIAT Europa Unia Europejska

Jedna bitwa o transport wygrana, ale perspektywy są ponure

Europosłowie z komisji transportu odrzucili niekorzystne dla polskich firm przepisy dotyczące transportu międzynarodowego. Dotyczyły one objęcia transportu w UE restrykcyjnymi regulacjami o delegowaniu pracowników. Mimo to wiele wskazuje na to, że ostateczne regulacje w tej sprawie będą ciosem dla naszych firm, bo takie założenia przyjęła w grudniu większość krajów członkowskich UE, przy sprzeciwie 9, w tym Polski. Czy jest jeszcze szansa coś zdziałać? O tym rozmawiali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  transport Parlament Europejski

PE: protest i głosowanie ws. transportu międzynarodowego

Przed Parlamentem Europejskim w Brukseli przewoźnicy z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski, organizują protest przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących transportu międzynarodowego. Natomiast w Parlamencie, na komisji transportu, przepisy mają być poddane pod głosowanie. To nie zakończy prac nad nimi, ale będzie kolejnym krokiem do ich uchwalenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela transport Parlament Europejski

W PE nowy projekt dot. transportu - zły dla naszych firm

Niekorzystne dla polskich firm przewozowych propozycje dot. transportu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. Korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że pojawił się projekt zaostrzający przepisy dotyczące delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym. Jutro zajmą się nim europosłowie z komisji transportu. I choć to nie zakończy prac nad przepisami, to będzie ważnym etapem. Dla Polski to sprawa istotna, bo ma ona jedną z największych flot transportowych w UE.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski transport delegacja

Renesans kolei, stwierdzenie mocno na wyrost

Liczba pasażerów podróżujących pociągami wzrosła do ponad 300 milionów rocznie. Słyszy się nawet głosy o renesansie kolei. To stwierdzenie jeszcze mocno na wyrost - uważają eksperci Instytutu Jagiellońskiego, którzy przygotowali raport "Kolej na regiony! Perspektywa rozwoju i wyzwania rynku". Dostępność transportu zbiorowego w Polsce, w tym kolei,  wciąż jest za mała i wiele białych plam trzeba zlikwidować. 
Zobacz więcej na temat:  kolej transport infrastruktura