Polskie Radio
Section05
transport

Forum Europa-Ukraina. Rozmowa z Andrijem Deszczycą

– Na pewno wyzwaniem jest rozszerzanie strefy wolnego handlu i stworzenie nowych warunków do współpracy Ukrainy z europejskimi partnerami – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, odnosząc się do relacji między Ukrainą a Unią Europejską. W Jasionce pod Rzeszowem odbywa się Forum Europa-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina gospodarka polska ekonomia Andrij Deszczyca transport

"Na jakimś odcinku drogi autokar zostanie skontrolowany"

Kończą się ferie, dobiega też końca akcja "Bezpieczny autokar" Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Między innymi o jej wynikach mówili w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Alvin Gajadhur z GITD. - Bezpieczeństwo przewożonych dzieci i młodzieży jest szczególnie ważne - podkreślił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Adamczyk Ferie zimowe transport bezpieczeństwo Henryk Szrubarz

Brexit – konsekwencje dla polskich przewoźników

Polscy przewoźnicy drogowi wykonują 23 proc. spośród wszystkich przewozów realizowanych do i z Wielkiej Brytanii przez przedsiębiorców innych niż brytyjscy, co oznacza ok. miliona przejazdów rocznie. W tym kontekście Brexit stanowi poważne wyzwanie dla dużego sektora polskiej gospodarki. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek.
Zobacz więcej na temat:  Brexit transport Wielka Brytania