Polskie Radio
Section05
transport

Przyszłość transportu kolejowego na targach InnoTrans 2022 w Berlinie

Co nowego słychać w branży kolejowej? To ważne pytanie, jeśli uświadomimy sobie, jak jest ona istotna dla transportu ludzi, ale i towarów. Odpowiedź można było znaleźć na targach Innotrans 2022 w Berlinie, najważniejszej tego typu imprezie w Europie, która odbyła się po czteroletniej przerwie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pociągi transport innowacje hybryda wodór Berlin targi technika Paweł Turski Trójka

Pierwszy lot elektrycznego samolotu pasażerskiego za nami. Kiedy na stałe zacznie przewozić ludzi?

Wydaje się, że w ciągu kilku najbliższych lat elektryczne samoloty pasażerskie w końcu staną się faktem. W Stanach Zjednoczonych odbył się pierwszy, choć krótki lot takiej maszyny i wszystko wskazuje na to, że wkrótce stanie się ona częścią floty przewoźników.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pojazdy elektryczne elektromobilność samolot samoloty transport lotnictwo Stany Zjednoczone USA technologie

Rejsy do europejskich stolic trzy razy w tygodniu. LOT ogłasza rozkład z lotniska w Radomiu

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły rozkład rejsów z lotniska w Radomiu. Narodowy przewoźnik poleci z nowego portu do Paryża, Rzymu oraz do Kopenhagi. Pierwsze rejsy są planowane na drugą połowę kwietnia, a bilety można rezerwować w systemie już dziś. Z lotniska w Radomiu chcą korzystać także touroperatorzy.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA transport infrastruktura rynek podróże Radom transport publiczny

98 proc. ciężkiego transportu w Polsce to diesle, a ich średni wiek wynosi 12 lat

Polska to jeden z największych europejskich rynków dla transportu ciężkiego, jednak spośród 30 tys. pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony zarejestrowanych w Polsce w 2021 r. tylko 4 były jednostkami zeroemisyjnymi – wynika z najnowszego raportu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, zaprezentowanego podczas ostatniego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców samochody drogi kierowca transport Radio kierowców GOSPODARKA

"Będziemy znacznie częściej podróżowali koleją". Horała o wpływie CPK na inne rodzaje transportu

Zrealizowanie CPK spowoduje, że w skali kraju będziemy znacznie częściej podróżowali koleją, że będziemy mieli dostęp do bezpośrednich międzykontynentalnych połączeń lotniczych - powiedział w Gdyni wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny transport inwestycje infrastruktura GOSPODARKA kolej