Polska wicemistrzyni olimpijska: to wynik 18 lat pracy

Artur Jaryczewski 28.07.2012
Sylwia Bogacka
Sylwia Bogacka, foto: PAP/EPA/GEOFF CADDICK

Sylwia Bogacka zdobyła pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Londynie. Polka zajęła drugie miejsce w strzelectwie w konkurencji karabinka pneumatycznego.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Złoto było bardzo blisko... Polka wygrała eliminacje i prowadziła aż do ósmej serii finału. Po ceremonii wręczenia medali Sylwia Bogacka była bardzo szczęśliwa. - Tak czasami bywa, że jeden strzał wystarczy by stracić złoto. Z drugiej strony walczyłam do końca. Przed ostatnim strzałem miałam taką myśl, że fajnie byłoby ten finał zakończyć strzałem 10,8. I nagle padło 10,8 ! - zaznaczyła Polka.

Szesnaście lat temu w Atlancie Renata Mauer-Różańska w tej samej konkurencji, i także jako pierwsza z reprezentantów Polski, zdobyła medal olimpijski. Dla Sylwii Bogackiej sobotnie osiągnięcie jest największym sukcesem w karierze. - To wynik osiemnastu lat pracy. Wiele się poświęca, żeby ten występ, tą jedną chwilę przeżyć - podkreśliła wicemistrzyni olimpijska.

Srebro Sylwii Bogackiej jest dwunastym medalem w historii polskiego strzelectwa na igrzyskach olimpijskich.

Spragnieni medali

Liczymy na to, że w ślady Sylwii Bogackiej pójdą także inni polscy sportowcy. O 11.00 rozpoczął się wyścig kolarzy ze startu wspólnego, z udziałem Michała Gołasia, Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara. Zawodnicy będą mieli do pokonania 250 km.

W sobotę medale zostaną rozdane w 7 dyscyplinach: w judo (2 finały), kolarstwie, łucznictwie, pływaniu (4 finały), podnoszeniu ciężarów, strzelectwie (2 finały) oraz szermierce.