Srebro za dobry strzał. Polka wraca z Olimpiady

Jedynka
Piotr Grabka 09.08.2012
Sylwia Bogacka
Sylwia Bogacka, foto: PAP/EPA/Lindsey Parnaby

Sylwia Bogacka to jedna z bohaterek polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Londynie - zdobyła srebro w strzelectwie. Nam opowiada o swojej karierze, pasjach i kondycji dyscypliny, jaką uprawia.

- Sport niszowy z definicji uprawia bardzo mała liczba osób. Jeśli popatrzy się natomiast na statystyki osób, które mają pozwolenia, które przychodzą na strzelnicę, to jest to ogromna rzesza ludzi. Strzelectwo uprawia w Polskie kilka tysięcy osób, jest ponad sto klubów - mówiła w "Sygnałach dnia" Sylwia Bogacka.

Oprócz strzelectwa wicemistrzyni olimpijska posiada wiele innych pasji. Są to jeździectwo, rajdy samochodowe i... kitesurfing.

- Od ponad roku jest to moja pasja. Daje mi trochę luzu przed ważnymi startami. Na początku robiłam to trochę w tajemnicy przed wszystkimi, bo jest to sport raczej ekstremalny. Z czasem, gdy trenerzy zobaczyli, że nic się nie dzieje, a ja mam wysokie wyniki, zaczęli przymykać na to oko - zdradziła Bogacka.

Jak dodała w żartach, nie zamierza jednak startować w kitesurfingu za cztery lata na igrzyskach w Rio de Janeiro, gdzie dyscyplina ta zadebiutuje w programie olimpijskim.

Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowki.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!