Polskie Radio
Section05
Rajdy samochodowe

Legendarny 59. Rajd Barbórka rusza już dziś!

103 załogi, 6 OS-ów, kultowe Kryterium Asów na Karowej, a do tego zupełne nowości w historii Rajdu Barbórka. U naszych stóp będzie się działo to, na co czekamy cały rok – będziemy podziwiać najlepsze załogi z rajdów, wyścigów czy z rallycrossu. Absolutna gratka dla fanów motoryzacji i całych rodzin. Dyrektor rajdu radzi: ciepłe ubranie, herbata w termosie i zapoznanie się ze strefami dla kibiców to podstawa przygotowania!
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe święta kierowcy SPORT emocje kierowca POLSKA hołowczyc Pruszków mazowieckie regiony społeczeństwo

Honorowy start 59. Rajdu Barbórka już dziś w Pruszkowie!

103 załogi, 6 OS-ów, kultowe Kryterium Asów na Karowej, a do tego zupełne nowości w historii Rajdu Barbórka. Honorowy start już dziś, a podczas niego m.in. kręty wjazd na parking centrum handlowego. U naszych stóp będzie się działo to, na co czekamy cały rok – będziemy podziwiać najlepsze załogi z rajdów, wyścigów czy z rallycrossu. Absolutna gratka dla fanów motoryzacji i całych rodzin. Dyrektor rajdu radzi: ciepłe ubranie, herbata w termosie i zapoznanie się ze strefami dla kibiców to podstawa przygotowania!
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe święta kierowcy SPORT emocje kierowca POLSKA hołowczyc Pruszków mazowieckie regiony społeczeństwo

Dwudniowy Rajd Barbórka. Kajetanowicz wyśrubuje rekord?

Zbliża się 59. edycja Rajdu Barbórki, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia z tradycyjnym Kryterium Karowa. W rywalizacji udział zapowiedział wicemistrz świata WRC3 Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Szczepaniak. "Kajto" przywiezie do Warszawy auto, którym w tym sezonie triumfował trzykrotnie i sześć razy stawał na podium rajdowych MŚ - Skodę Fabię Rally2 Evo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe Barbórka kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe

Rajdowcy splądrowali Twierdzę Modlin. Rally Show dla kibiców

Druga edycja rajdowego show od Leszka Kuzaja rozegrana. Tor Modlin Rally Show przygotował w tym roku cały wachlarz atrakcji dla kibiców - była jazda po twierdzy Modlin, hopy, ostre zakręty, długie proste, a nawet sekcja driftowa! Na starcie pojawili się między innymi II vice mistrzowie Europy Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochód samochody wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe Modlin

Tego na Barbórce jeszcze nie było. Nowości podczas legendarnego rajdu

W ubiegłym roku Barbórki nie było. Wraca jednak z wypełnioną po brzegi listą startową – łącznie aż 103 zawodników pojedzie po asfalcie i szutrach. Będą hopy, długie proste, zakręty oraz śliska kostka brukowa na rozsławionej ul. Karowej w Warszawie. Na mapie rajdu w tym roku Słomczyn, Bemowo i Służewiec. Do tego zimowa aura wymagająca od kierowców precyzji i skupienia.  
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe święta kierowcy SPORT emocje kierowca POLSKA hołowczyc Pruszków mazowieckie regiony

Rajd Monza. Kajetanowicz o krok od mistrzostwa świata

W dniach 18-21 listopada we Włoszech zostanie rozegrany Rajd Monza – ostatnia runda tegorocznych rajdowych MŚ (WRC). Na ponad 250 kilometrach spektakularnych odcinków specjalnych Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, zawalczy o tytuł mistrzowski w kategorii WRC3 i trzecie z rzędu podium. Zespół Lotos Rally Team jest gotowy do walki. 
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT

Polacy na podium w Hiszpanii. Kajetanowicz liderem MŚ

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim szóstym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2021. Drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii (kategoria WRC 3), a także wygrana na dodatkowo punktowanym Power Stage pozwala załodze Lotos Rally Team na objęcie prowadzenia w tabeli punktowej. Dopingowani przez tłumy fanów Polacy pokazali świetne i stabilne tempo, kończąc aż trzynaście odcinków specjalnych na podium. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe