Przegrali z Polską - wrócą do domu z brązem

PAP
Artur Jaryczewski 12.08.2012
Przegrali z Polską - wrócą do domu z brązem
foto: PAP/EPA/GEOFF CADDICK

W meczu o trzecie miejsce turnieju siatkarzy Włosi pokonali Bułgarię 3:1. Dla Włoch to pierwszy medal olimpijski od 2004 roku, kiedy to w Atenach zdobyli srebro.

W niedzielę Włochów do zwycięstwa poprowadził kapitan Cristian Savani, który zdobył 23 punkty. Bułgarzy na olimpijski medal czekają od 1980 roku. Ale i tak czwarte miejsce powinni uznać za sukces, biorąc pod uwagę kłopoty Najdena Najdenowa w tworzeniu reprezentacji. Po tym jak Radostin Stojczew przestał być selekcjonerem, z gry w kadrze zrezygnowali Matej Kazijski i Andriej Żekow

Z obiema ekipami Polacy zmierzyli się w fazie grupowej. Z Italią, w swoim pierwszym meczu igrzysk, wygrali 3:1, Bułgarom ulegli 1:3. Swój udział zakończyli na ćwierćfinale, w którym ulegli Rosjanom 0:3.

Włochy - Bułgaria 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:21)

Włochy: Luigi Mastrangelo, Ivan Zaytsev, Michał Łasko, Cristian Savani, Dragan Travica, Alessandro Fei i Andrea Bari (libero) oraz Samuele Papi, Simone Parodi, Emanuele Birarelli, Dante Boninfante.

Bułgaria: Georgi Bratojew, Todor Skrimow, Nikołaj Nikołow, Wiktor Josifow, Todor Aleksiew, Cwetan Sokołow i Teodor Sałparow (libero) oraz Teodor Todorow, Walentin Bratojew.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

PAP/aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!