Kapitalne rozpoczęcie igrzysk. Srebrny medal dla Sylwii Bogackiej!

PAP
Martin Ruszkiewicz 28.07.2012
Sylwia Bogacka
Sylwia Bogacka, foto: PAP/Lech Muszyński

Reprezentantka Polski zdobyła srebrny medal olimpijski w strzeleniu z karabinu pneumatycznego na 10 metrów. To pierwsza finałowa konkurencja igrzysk w Londynie.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Bogacka wygrała poranne eliminacje z wynikiem 399 punktów, a w finale prowadziła do siódmej z dziewięciu serii. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale na 10,8 pkt awansowała na drugie miejsce.

Łączny dorobek Polki to 505,2 pkt. O 0,7 pkt lepsza była Chinka Siling Yi, a brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu (501,5 pkt.).

Spragnieni medali

Liczymy na to, że w ślady Sylwii Bogackiej pójdą takż inni polscy sportowcy. Walkę o miejsce na podium zapowiada m.in. florecistka Sylwia Gruchała.

- Wszystko podporządkowałam igrzyskom. Czwartym w karierze i chyba ostatnim. Bardzo chciałabym wrócić z Londynu z medalem - podkreśliła Gruchała, która już dwukrotnie stawała na olimpijskim podium: w Sydney w 2000 roku zdobyła srebro z drużyną, a cztery lata później w Atenach brąz indywidualnie.

Pierwszą rywalką Gruchały w 1/16 finału będzie Japonka Kanae Ikehata. Ich pojedynek rozpocznie się o godz. 14.20 polskiego czasu. Na olimpijskich planszach zaprezentują się też Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak.

O 11.00 rozpoczął się natomiast wyścig kolarzy ze startu wspólnego, z udziałem Michała Gołasia, Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara. Zawodnicy będą mieli do pokonania 250 km.

W sobotę przystąpi do rywalizacji aż 53 polskich sportowców. Pierwsze mecze rozegrają badmintoniści, tenisiści, (jeszcze bez pełniącej funkcję chorążego reprezentacji Agnieszki Radwańskiej), a także siatkarze plażowi i tenisiści stołowi. Zaprezentuje się gimnastyk Roman Kulesza i jeździec Paweł Spisak. Na pływalni wystartują Otylia Jędrzejczak, Mateusz Sawrymowicz, Karolina Szczepaniak i Dawid Szulich. Najliczniejszą grupą, która w sobotę rozpocznie zmagania olimpijskie, stanowią wioślarze. Na torze w Eton będzie 24 reprezentantów Polski, którzy popłyną w sześciu osadach.

Medale zostaną rozdane w 7 dyscyplinach: w judo (2 finały), kolarstwie, łucznictwie, pływaniu (4 finały), podnoszeniu ciężarów, strzelectwie (2 finały) oraz szermierce.

Zobacz galerię z ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie>>>

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!