Arcytrudne zadanie przed Fijałkiem i Prudlem

PAP
Aneta Hołówek 04.08.2012

Brazylijczycy będą rywalami Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju siatkarzy plażowych.

W 1/8 finału mistrzowie świata pokonali Niemców Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika 21:16, 21:14.

Przeciwnicy biało-czerwonych w Londynie nie przegrali jeszcze meczu, a w czterech występach stracili ledwie jednego seta.
Alison Cerutti ma 26 lat i debiutuje w igrzyskach. W dorobku ma dwa medale mistrzostw świata - złoty z 2011 roku z Rzymu i srebrny wywalczony w Stavanger dwa lata wcześniej. Dziewięć razy triumfował w zawodach cyklu World Tour.
Emanuel Rego jest zdecydowania bardziej doświadczony. Ma 39 lat i w igrzyskach startuje już po raz piąty. W 2004 roku w Atenach wywalczył złoty medal, a cztery lata później w Pekinie brązowy. Trzykrotnie był mistrzem świata, a listę jego sukcesów uzupełnia siedem wygranych zawodów World Tour.
Większość sukcesów zanotował z Ricardo, ale w 2009 roku zmienił partnera. Wszystko z powodu przenosin do Rio de Janeiro, by spędzać więcej czasu z rodziną.
W 2011 roku Alison i Emanuel zostali wybrani najlepszym duetem roku. W bieżącym w klasyfikacji cyklu World Tour brazylijska para plasuje się na drugiej pozycji, za Amerykanami Jacobem Gibbem i Seanem Rosenthalem, których Polacy pokonali w fazie grupowej.
Fijałek i Prudel z Brazylijczykami zmierzyli się do tej pory dwa razy i oba spotkania - w 2011 roku - przegrali. W półfinale zawodów World Tour w Gstaad 16:21, 17:21 oraz w meczu o trzecią lokatę w imprezie tego cyklu na Wyspach Alandzkich 24:26, 21:16, 14:16.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!