Rewolucja w strzelectwie sportowym

PAP
Paweł Gawlik 24.08.2010
Rewolucja w strzelectwie sportowym

Laserowe pistolety zamiast tradycyjnej broni palnej będą używanie podczas zawodów pięciobojowych w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Test nowej technologii odbył się w Singapurze podczas pierwszych młodzieżowych igrzysk olimpijskich w czwórboju nowoczesnym.

Debiut broni laserowej był znakomity. Zawody w Singapurze oglądał książę Monako Albert, który jest honorowym prezydentem Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) i nie krył entuzjazmu.

- To jest wielki postęp dla tej dyscypliny sportu, szczególnie znakomita rzecz dla najmłodszych sportowców. To ułatwia trening i nie będzie powodować zagrożenia - powiedział książę Monako.

Władze UIPM mają nadzieję, że nowość technologiczna przyczyni się do większego zainteresowania dyscypliną wśród młodych sportowców chcących trenować ten trudny sport oraz wśród kibiców.
Użycie laserowych pistoletów stwarza także nowe, niedostępne dotychczas możliwości promocji, między innymi rozgrywanie zawodów strzeleckich w miejskich parkach, centrach handlowych, a nie tak jak do tej pory na strzelnicach w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa tak zawodnikom, jak i kibicom.

Wprowadzenie pistoletu laserowego rozwiązuje jeszcze jeden problem pięcioboistów i pięcioboistek - transport broni sportowej, co stwarzało największe kłopoty przy podróżach samolotem.

gaw

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!