Nieoficjalnie: znamy nazwisko tymczasowego trenera Igi Świątek

PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 04.12.2021

Iga Świątek w sobotę poinformowała, że jej współpraca z trenerem Piotrem Sierzputowskim dobiegła końca. Według Adama Romera z magazynu "TenisKlub", tymczasowym szkoleniowcem zawodniczki z Raszyna będzie Tomasz Wiktorowski.

Świątek współpracowała z Sierzputowskim od 5 lat. Pod jego opieką sięgnęła m.in. po zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open w 2020 roku. Teraz jednak zdecydowała się na zmiany.

Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju - przyznała Świątek.

Najlepsza polska tenisistka nie podała jednak nazwiska następcy Sierzputowskiego. Według Adama Romera, będzie nim Tomasz Wiktorowski.

"Nieoficjalnie (ale potwierdzone w dobrym miejscu) Iga Świątek od poniedziałku zaczyna treningi pod okiem trenera tymczasowego Tomasza Wiktorowskiego" - czytamy w mediach społecznościowych redaktora naczelnego "TenisKlubu".

Tomasz Wiktorowski to były trener Agnieszki Radwańskiej, którą prowadził do zwycięstw w piętnastu turniejach rangi WTA. Był także trenerem kadry olimpijskiej podczas IO w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Ostatnio trenował m.in. Olgę Danilović - 20-letnią Serbkę, która obecnie sklasyfikowana jest na 135. miejscu rankingu WTA. Zajmował się także komentowaniem meczów tenisowych w telewizji. Widzowie mogli go oglądać m.in. podczas turnieju French Open, wygranego przez Igę Świątek.

Czytaj także: 

bg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!