Rowerem po Ostrołęce i okolicach. Kolejny przystanek Peletonu "Lata z Radiem"

Jedynka
Klaudia Hatała 15.07.2022

Peleton "Lata z Radiem" kołem się toczy. Tym razem Patryk Michalski przemierzał na rowerze okolice Ostrołęki, gdzie w sobotę odbędzie się kolejny Familijny Piknik "Lata z Radiem".

Niedaleko Ostrołęki, w Czarnowcu, rowerowego bakcyla wiele lat temu złapał sołtys wsi Marek Karczewski. Teraz zaraża nim innych. W miejscowości znajdują się Rower Park Czarnowiec do wyczynowej jazdy na rowerach górskich i pumptrack dla miłośników rowerowych akrobacji.

- Trasa ma 2,5 km. Może to, że jest ekstremalna, to za dużo powiedziane, ale jest wymagająca. Nadaje się dla młodych, starszych... dla odważnych - podkreśla Marek Karczewski, który jest także prezesem Klubu Kolarskiego 24h.

Odkrywamy Kurpiowszczyznę

Z Czarnowca jest już tylko kilka kilometrów do Ostrołęki.... gdzie Patryk Michalski zatrzymał się przed Muzeum Kultury Kurpiowskiej i zapytał Grażynę Talarek, dokąd pojechać rowerem, by odkryć Kurpie...

- Trzeba zwiedzać Kurpiowszczyznę, odwiedzając muzeum w Ostrołęce. Mieści się ono w XIX-wiecznym budynku dawnej poczty. Znajdziemy tu wiele zabytków etnograficznych dotyczących Kurpiowszczyzny, z piękną kolekcją wycinanki kurpiowskiej - mówi Grażyna Talarek.

Rozmówczyni Patryka Michalskiego podkreśliła, że warto wybrać się także na drugą stronę Narwi - pod Pomnik Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką, by oddać cześć żołnierzom, którzy zginęli pod Ostrołęką.

- Następnie, 20 km dalej, jedziemy do Kadzidła, w stronę Myszyńca i Mazur. Tam zwiedzamy skansen - Zagrodę Kurpiowską - podpowiada Grażyna Talarek. 

W przededniu Familijnego Pikniku

Już w najbliższą sobotę, 16 lipca, w Ostrołęce odbędzie się Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy – mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym uroczym mieście nad Narwią. 

Nie zabraknie konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności, a o dobrą atmosferę podczas pikniku zadbają prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Początek audycji "Lato z Radiem" o godz. 9.00, a Familijny Piknik wystartuje dwie godziny później – przy ul. gen. I. Prądzyńskiego. Wstęp wolny.

Z plenerowego studia wyemitowane zostaną nie tylko "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek), ale również "Muzyczna Jedynka" (15.00-16.00; prowadząca: Iza Żukowska) oraz "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00; przy mikrofonie Iza Żukowska). Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się na scenie przy ul. gen. I. Prądzyńskiego, do wygrania również atrakcyjne nagrody w konkursach: "Z tabliczkami TAK lub NIE", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem".

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadzi w Ostrołęce Piotr Galus. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w porannej gimnastyce "Obudź się" (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach "Sprawdź siłę" (godz. 13.50) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach "Zregeneruj się" (godz. 15.40). W "Pana od WF-u" wcieli się również Zbyszek Kozłowski, który poprowadzi zabawy i konkursy sportowe (godz. 14.20-14.50).

Dla najmłodszych Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" ze Zbyszkiem Kozłowskim (godz. 12.00) oraz zabawę językową pod hasłem: "Głos jak plastelina, która się wygina, czyli co można zrobić z głosem?", którą poprowadzi Agnieszka Kunikowska z Jedynki Dzieciom (godz. 16.15). Na finał spotkania w Ostrołęce zaplanowane zostały "Rodzinne zagadki bajkowe" ze Zbigniewem Kozłowskim (godz. 16.40).

Na tym jednak nie koniec atrakcji Pikniku w Ostrołęce – okazję do zaprezentowania się przed publicznością będą mieli tancerze z miejscowego klubu "Fan" (godz. 13.35) oraz młodzi wokaliści ze Studia Piosenki "Oczko" (godz. 15.25).

ZOBACZ SPOT PROMUJĄCY TEGOROCZNE "LATO Z RADIEM":

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadziła: Joanna Racewicz

Reporter: Patryk Michalski 

Goście: Marek Karczewski (sołtys Czarnowca), Grażyna Talarek (Muzeum Kultury Kurpiowskiej)

Data emisji: 15.07.2022  

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

kh


Sponsorzy "Lata z Radiem" 2022 Sponsorzy "Lata z Radiem" 2022
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!