Polskie Radio
Section05
rower

Od początku roku doszło do 353 wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych

Od początku roku doszło w Polsce do 353 wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w tych zdarzeniach zginęło 3 kierujących hulajnogami, a 284 zostało rannych. Jednocześnie odnotowano 66 innych poszkodowanych – byli to najczęściej rowerzyści lub piesi.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo hulajnoga bezpieczeństwo wypadek Radio kierowców Polskie Radio Kierowców POLSKA prawo bezpieczeństwo na drodze samochody rower

Trójkowy Rajd Rowerowy w Białymstoku [POSŁUCHAJ]

Zakończył się trzeci odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Niestrudzony Dariusz Urbanowicz dotarł do Białegostoku. O przygodach, które spotkały go na trasie oraz o specyfice i historii miasta, w którym gościł Pogram 3 Polskiego Radia, usłyszeliśmy w specjalnej audycji "Zapraszamy na weekend" nadanej wprost z plenerowego studia Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

Tarnów i okolice – polska Toskania

Winnice, renesansowe zabytki i piękne szlaki rowerowe – to i więcej oferuje Tarnów i okolice, które według geografów są polskim biegunem ciepła, a według pisarzy i poetów – polską Toskanią. Kilka pomysłów na spędzenie wakacyjnych dni w tym malowniczym miejscu podsunął nam Marcin Pałach, przewodnik turystyczny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jacek Frentzel turystyka podróże podróże po Polsce STYL ŻYCIA Tarnów Toskania rower Żydzi małopolskie

Bagażnik rowerowy

Podczas wakacyjnych wyjazdów bardzo często zabieramy ze sobą rowery. Samochodowe bagażniki rowerowe ułatwiają nam transport jednośladów, jednocześnie powiększając przestrzeń ładunkową pojazdu. W gąszczu produktów ciężko jednak wybrać optymalny produkt. Czym się kierować, aby znaleźć idealny bagażnik?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców motoryzacja samochód samochody rower wiosna bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi społeczeństwo lato wakacje Polskie Radio Kierowców

Zielona 7, czyli z Warszawy do Gdańska na rowerze

Z Warszawy do Trójmiasta wiedzie droga krajowa nr 7. Na coraz dłuższym odcinku już ekspresowa. Ale ze stolicy nad morze można się też wybrać Zieloną 7.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower wiosna aktywność aktywność fizyczna oszczędzanie zdrowie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze lato Warszawa Gdańsk

"Zapraszamy na weekend" z Chełma [POSŁUCHAJ RELACJI]

Tym razem studio audycji "Zapraszamy na weekend" i tym samym studio II etapu Trójkowego Rajdu Rowerowego jest w Chełmie. Na miejsce, po dwustukilometrowej podróży przybył już niestrudzony Dariusz Urbanowicz. O atrakcjach miejsca i niezwykłych miejscach czekających na turystów mogliśmy posłuchać w specjalnej audycji Programu 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Chełm Trójkowy Rajd Rowerowy turystyka podróże rower

Kolejny odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Jesteśmy w Chełmie!

W Programie 3 Polskiego Radia trwa "Trójkowy Rajd Rowerowy" – seria wakacyjnych rowerowych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył dziennikarz sportowy Trójki, Dariusz Urbanowicz. Łącznie – pokonując trasę wiodącą z Soliny do Gdańska – przejedzie on aż 1250 km. Zapraszamy do wysłuchania relacji z kolejnego odcinka "Trójkowego Rajdu Rowerowego" w audycji "Zapraszamy na weekend".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

Czesław Lang: zakładasz biało-czerwoną koszulkę i wiesz, że jedziesz dla kogoś

- Sport jest przez to piękny, że uczy wygrywać, uczy pokory. Wydawałoby się, że masz pewne zwycięstwo, ale coś się wydarzyło i myślę, że przez to tak wszyscy kochamy sport, bo jest nieprzewidywalny - mówił w audycji "Za jeden uśmiech" Czesław Lang, wicemistrz igrzysk olimpijskich, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata i zwycięzca wyścigu Tour de Pologne.
Zobacz więcej na temat:  rower Tour de Pologne Dwójka Andrzej Sułek Jakub Kukla Czesław Lang

Tu zaczynają się góry. "Lato z Radiem" prosto z królewskich Myślenic

Mówi się o nich, że są bramą do polskich gór, ponieważ dopiero od tej miejscowości na południe możemy podziwiać niesamowite krajobrazy Beskidów. Jadąc zakopianką, mijając Myślenice, widzimy takie szczyty jak Chełm czy Luboń. Tu również otwierają się możliwości przemierzania rowerowych tras. "Lato z Radiem" zawitało do urokliwych Myślenic. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Myślenice Roman Czejarek Tatry Zakopane Kraków rower turystyka

Przystanek Przemyśl. Za nami pierwszy etap Trójkowego Rajdu Rowerowego

Za nami pierwszy etap Trójkowego rajdu Rowerowego. Malownicze widoki, mordercze podjazdy i nostalgiczne powroty do czasów dzieciństwa – to wszystko czekało Dariusza Urbanowicza, który wyruszył znad Soliny i dotarł do Przemyśla. Trasą liczyła około 170 kilometrów i zapoczątkował piątkowy cykl wakacyjny w Programie 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Paweł Turski Piotr Firan Bieszczady rower

Dla pasjonatów dwóch kółek. Myślenice z nowymi atrakcjami dla turystów

- W Myślenicach inwestujemy w rozwój bazy rowerowej. Powstają nowe ścieżki rowerowe, aby kolejni zapaleńcy dwóch kółek przyjeżdżali tutaj w Beskid Myślenicki i mogli rozwijać swoje sportowe talenty - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic. 
Zobacz więcej na temat:  Myślenice Lato z Radiem rower ścieżka rowerowa inwestycje wypoczynek społeczeństwo Lasy Państwowe

Trójkowy Rajd Rowerowy wystartował! Pięć wakacyjnych wypraw z radiową Trójką

Trójkowy Rajd Rowerowy to seria wakacyjnych rowerowych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył Dariusz Urbanowicz. Dziennikarz sportowy Trójki pokona trasę wynoszącą łącznie 1250 km. Relacji z Trójkowego Rajdu Rowerowego będzie można słuchać w piątkowych audycjach "Zapraszamy na weekend" do 26 sierpnia. Dziś czeka nas pierwsza odsłona tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

Z Bieszczadów nad Bałtyk. Dariusz Urbanowicz o Trójkowym Rajdzie Rowerowym

"Rower to jest świat" – śpiewał Lech Janerka. Rower to najdoskonalszy środek lokomocji. Daje poczucie wolności, można się na nim ścigać, bić rekordy. Można po prostu używać go jako środka transportu, w końcu odkrywać nieznane. Jadąc, można odizolować się od rzeczywistości, skupić się na przednim kole, na odpowiednim tempie i szacowaniu sił. Mając choćby odległy cel, łatwiej wyprzeć złe myśli.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów blog