Polskie Radio
Section05
rower

Akcja "Oddaj Rower" - jednoślady jako prezent świąteczny dla potrzebujących

Kolejny raz ruszyła akcja "Oddaj Rower" - kilkanaście serwisów rowerowych w całej Polsce zbiera stare rowery, remontuje je i przekazuje przed świętami potrzebującym. Jak mówią, "jeden rower to jedno spełnione marzenie". Rowery dostają dzieci z biednych rodzin. W zeszłym roku jednoślady pojechały też na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej rower akcja charytatywna Boże Narodzenie Patryk Michalski

Lubuskie. Śmiertelny wypadek w gminie Gubin, nie żyje motorowerzysta

Policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano we wsi Starosiedle, w gminie Gubin (Lubuskie). W zderzeniu auta i motoroweru na miejscu zginął 70-latek kierujący jednośladem – poinformowała kom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy wypadek lubuskie policja rower volvo

Nowe uprawnienia dla straży miejskiej. Za co można dostać mandat?

Osoby, które poruszają się na rowerze lub hulajnodze elektrycznej powinny zachować ostrożność poruszając się po ulicach. Straż Miejska zyskała nowe uprawnienia: będą mogli ukarać mandatem za nieprawidłową jazdę jednośladami po drogach dla pieszych i jazdę bez uprawnień.
Zobacz więcej na temat:  Kuba Marcinowicz straż miejska kodeks drogowy bezpieczeństwo na drodze policja piesi rower hulajnogi elektryczne

Mandat za przejazd po przejściu dla pieszych? Nowe uprawnienia dla straży miejskiej

Niedługo strażnicy miejscy i gminni uzyskają nowe uprawnienia. Od końca października funkcjonariusze będą mogli wystawić mandat za jazdę rowerem albo hulajnogą elektryczną po drodze tylko dla pieszych. Dostaną też możliwość karania za poruszanie się tymi pojazdami bez uprawnień. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kamil Pawlikowski Radosław Nałęcz straż miejska prawo rower hulajnoga hulajnogi hulajnogi elektryczne bezpieczeństwo na drodze

Rajd Dakar na… dwóch kółkach! Niezwykła wyprawa polskiego rowerzysty

Większą część trasy legendarnego Rajdu Dakar zamierza przejechać Łukasz Majewski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podróżnik wystartuje z Poznania, a całą drogę, o długości ok. 8 tysięcy km, zamierza pokonać na rowerze. Jak planuje, dotarcie do mety w Dakarze, stolicy Senegalu, zajmie mu ok. pięciu miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rower Rajd Dakar podróże Radosław Nałęcz Trójka

Orlen Lang Team Race w Bytowie. Kolarskie święto dla wszystkich

– Zapowiada się wspaniały, kolarski weekend. Słuchacze Trójki wiedzą, że na punkcie rowerów jestem trochę zwariowany. Orlen Lang Team Race to wyścig kolarski dedykowany amatorom, ale ściganie się jest jak najbardziej poważne. Jedna runda, która się nazywa Maxi, to 104 km – mówi Dariusz Urbanowicz, zapowiadając wydarzenie w Bytowie. 
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Michał Żołądkowski rower zawody

Nałęcz-Niesiołowski: nie trzeba być wyczynowcem, by sprostać wyzwaniom [WIDEO]

- Rower to dla nas hobby. Staramy się pokazywać, że nawet trudne wyzwania i trasy, które według niektórych mogą pokonywać tylko profesjonaliści, są w naszym zasięgu, gdy ma się cel, wytrwałość i ogólną sprawność fizyczną. Bardzo zachęcam do aktywnego wypoczynku - mówił w Dwójce Marcin Nałęcz-Niesiołowski, uczestnik wyprawy rowerowej "Koło wkoło Polski 2023", a na co dzień dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent rower Łódź akcja charytatywna Dwójka MUZYKA Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Rusza ogólnopolska akcja "Senior na drodze do… bezpieczeństwa!"

Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród kierowców, pieszych i rowerzystów powyżej 60. roku życia to główne cele ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, która startuje 18 września 2023 roku. Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą odbywały się w wybranych lokalizacjach w każdym z 16 województw w okresie od września do listopada 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo na drodze kierowcy piesi drogi samochody rower senior policja Drogówka ministerstwo infrastruktury