Polskie Radio
Section05
Ostrołęka

Zabijali chore krowy i sprzedawali mięso. Zapadł wyrok ws. ubojni w Kalinowie

W środę przekazano, że "w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce zapadł wyrok w głośnej sprawie nieprawidłowości w ubojni w Kalinowie". Sąd uznał większość oskarżonych za winnych i warunkowo umorzył postępowanie karne na okres dwóch lat. Zasądził też od nich nawiązki na rzecz fundacji, zajmujących się ochroną zwierząt w kwotach od 5 do 20 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ostrołęka wołowina prokuratura zwierzęta krowy sądownictwo

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków

Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie

Tegoroczne "Lato z Radiem" już za półmetkiem! Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Stegny, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym bałtyckim kurorcie. W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin, a na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce

"Lato z Radiem" w Ostrołęce. Familijny Piknik, wątki kurpiowskie i… nasz polski ryś

Tegoroczne "Lato z Radiem" nadal w trasie. Kolejnym przystankiem wakacyjnej akcji radiowej Jedynki jest Ostrołęka. W programie: Familijny Piknik, zabawy, konkursy i spotkania z dziennikarzami. O pojawiających się podczas Jedynkowych audycji z Ostrołęki wątkach kurpiowskich oraz o tajemnicy maskotki tegorocznej edycji, którą jest ryś, opowiedzieli w Trójce Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Raf Uzar Kurpie Ostrołęka Lato z Radiem Sława Bieńczycka Roman Czejarek dzieci ryś

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Przesłanie ważne również dziś

- Wskazujemy na wartości, jakimi kierowali się Żołnierze Niezłomni, którzy w tak trudnych warunkach byli wierni przysiędze, ukochanej Ojczyźnie. Staramy się, aby nasz muzealny przekaz był skierowany głównie do młodych ludzi. Tu był honor i wierność słowu, a po drugiej stronie wszystko opierało się na kłamstwie - mówił na antenie Dwójki Janusz Kotowski, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci Dwójka Ostrołęka Paweł Siwek

5 Pułk Ułanów Zasławskich w walkach o niepodległość

Reportaż "Zasławczycy: tradycje i współczesność" został nagrany podczas święta pułkowego 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Jeden z wersów żurawiejki sławiącej dokonania pułku z czasów wojny polsko-bolszewickej brzmi: "W słynnej szarży pod Zasławiem pułk zasłużył się Warszawie".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski niepodległość żołnierze reportaż dzień niepodległości Dariusz Michalski pamięć wspomnienie Ostrołęka