Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 13:30
Rozwój i współpraca międzynarodowa w ramach UE; unijne programy wspierające młodych artystów; tożsamość europejska; polityka międzynarodowa UE.
Audio

W Salonikach rozpoczęło się 22. Międzynarodowe Biennale Fotografii, dofinansowane ze środków unijnych. Zamieniliśmy miasto w promenadę z wystawami - opowiada Vangelis Ioakimidis, dyrektor Muzeum Fotografii w Salonikach.

Festiwale, teatry i wyższe szkoły muzyczne współpracują w ramach projektu ENOA, wspieranego z budżetu kulturalnego Unii Europejskiej. W projekcie biorą udział artyści z całej Europy - podkreślają Emilie Delorme, Anna Pardo Canedo i Arthur Lavandier.

Kształtowanie tożsamości europejskiej - to najważniejsze zadanie programu „Europa dla Obywateli”, finansowanego przez Komisję Europejską. Skierowany jest on przede wszystkim do instytucji z mniejszych miejscowości - wyjaśnia Aneta Stankowska z Punktu Kontaktowego programu.

Relacje Unia Europejska - Rosja oraz unijne negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie utworzenia strefy wolnego handlu - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie niemieckiej i belgijskiej. Doniesienia prasowe śledzili Beata Płomecka i Wojciech Szymański.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak