Polskie Radio
Section05
Dwójka

Eric Guo na urodzinach Fryderyka Chopina. "Mam w sobie chęć dzielenia się muzyką"

- Trzeba wynosić lekcje ze wszystkiego, niezależnie od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy. Wyniki nigdy nie decydują o tym, jak daleko zajdziesz w swoim życiu, w swojej karierze. Ważniejsze jest to, jak rozwinąłeś się jako osoba, jako artysta. Nie tylko jako muzyk, ale także jako człowiek. Ważne jest twoje spojrzenie na życie - mówił kanadyjski pianista Eric Guo w przerwie koncertu z okazji 214. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, który transmitowaliśmy na antenie Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Róża Światczyńska koncert koncerty w Polskim Radiu Eric Guo fortepian Fryderyk Chopin Stanisław Leszczyński Narodowy Instytut Fryderyka Chopina Michał Dębski

87. urodziny radiowej Dwójki

Recitale Erica Guo z Żelazowej Woli i Filharmonii Narodowej, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to kilka z szeregu propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin, które wypadają 1 marca.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Agata Kwiecińska Piotr Matwiejczuk Roch Siciński Andrzej Zieliński Paweł Siwek Katarzyna Dąbrowska Andrzej Sułek Żelazowa Wola koncert słuchowisko Róża Światczyńska Przemysław Psikuta Maria Baliszewska Aleksandra Faryńska Andrzej Brzoska Remigiusz Mazur-Hanaj Adam Suprynowicz Lilianna Stawarz Marcin Zdunik Piotr Metz Dariusz Błaszczyk Krzysztof Gosztyła Krzysztof Dracz Sławomir Orzechowski

Urodzinowa wyprawa do Żelazowej Woli. Kustosz muzeum: to miejsce wzbudza pozytywne emocje

- W Żelazowej Woli staramy się wzbudzić w naszych gościach pozytywne emocje, inspirować, aby sięgnęli do muzyki Chopina. Wykorzystujemy również walory przyrodnicze tego miejsca, park jest jednocześnie pomnikiem na cześć urodzenia Chopina. Tę przestrzeń wypełniamy muzyką, ale chcemy przynajmniej raz w roku zaprezentować ciekawą wystawę czasową - mówił w Dwójce dr Seweryn Kuter, kustosz Muzeum Fryderyka Chopina i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Szymankiewicz Monika Zając Żelazowa Wola Fryderyk Chopin Dwójka Seweryn Kuter fortepian

Dwójka kończy 87 lat. Katarzyna Dąbrowska: radio to wspaniały poligon dla wyobraźni

- Moja przygoda z Dwójką to jakieś dziecięce czasy, to po prostu słuchanie radia. Słuchowiska towarzyszyły mi również jako dziecku. Radio to jest wspaniały poligon dla wyobraźni - mówiła w Dwójce aktorka Katarzyna Dąbrowska, która w dniu urodzin stacji wraz z Pawłem Siwkiem poprowadziła poranne pasmo.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Katarzyna Dąbrowska Paweł Siwek historia radiofonii aktorzy słuchowisko

Dwójka świętuje 87. urodziny. Piotr Kędziorek: ciągle się zmieniamy

Dwójka świętuje 87. urodziny. Wśród okolicznościowych propozycji dla słuchaczy znalazły się m.in. recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana czy koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio. Program 2 Polskiego Radia od lat łączy tradycję z otwartością na to, co w kulturze i muzyce nowego. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Piotr Kędziorek Polskie Radio muzyka klasyczna Jazz KULTURA Dwójka

Dwójka świętuje urodziny! Jak redaktor Kisielewski dostał spadek od słuchaczki

- Jedna ze słuchaczek, wdzięczna za lata słuchania informacji o literaturze i recenzji literackich - postanowiła w testamencie uwzględnić Zygmunta Kisielewskiego, przekazując pewną sumę pieniędzy - opowiadał w Dwójce nasz były dziennikarz Jerzy Kisielewski. Jego dziadek, a także ojciec, pracowali w Polskim Radiu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Agata Kwiecińska Piotr Matwiejczuk historia radiofonii Warszawa II Jerzy Kisielewski Stefan Kisielewski Zygmunt Kisielewski Polskie Radio