Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 17:00
Przewodniczący KE powinien zostać wybrany przez głosujących, Kryzys w UE się nie cofa, Zbliżają się euro wybory na Wyspach, Spada zaufanie do instytucji Unijnych, UE na usługach lobbystów.
Audio

Kandydaci europejscy ostrzegają przywódców państw 28-ki przed próbą wyłonienia nowego przewodniczącego KE za zamkniętymi drzwiami - Le Monde.

Ożywienie gospodarcze w UE więdnie - Daily Telegraph - Finlandia wchodzi w recesje. PKB  Holandii, Portugalii i Włoch zmniejszyły się a Francja pozostaje w stagnacji od dziesięciu lat.

Kolejne kłopoty prowadzącej w sondażach przedwyborczych, eurosceptycznej Partii Niepodległości, dzięki niej imigracja - to temat nr 1 na Wyspach - The Times.

W sondażach przedwyborczych na Wyspach prowadzi partia Nigela Farage'a. Druga jest lewica, rządzący konserwatyści zajmują trzecie miejsce - The Independent - Wybory już za tydzień.

Spada zaufanie do instytucji unijnych - The Guardian - Winna temu jest Unia która w czasie kryzysu, pod dyktando Berlina, narzucała zaciskanie pasa i plany pomocy.

By uratować Unię, musimy ją naprawić.

UE na usługach lobbystów - El Mundo - Zdaniem Europejskiego Obserwatorium Korporacyjnego, w Brukseli działa  taka sama liczba lobbystów, co urzędników KE - czyli ponad 30 tys.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak