Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 17:00
Układ sił w PE; Kampania przed wyborami do PE - podsumowanie; Wzrasta brytyjskie poparcie dla UE; Dokument filmowy o pracy PE.
Audio
BELGIUM EU ELECTIONS
BELGIUM EU ELECTIONSFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Układ sił w PE zarysowuje się „El Mundo”. W artykule zat. „Fundusze europejskie na bojkot UE od środka” hiszpański dziennik zauważa, że deputowani nie tworzą w Europarlamencie frakcji politycznych według narodowości, ale zgodnie z podzielaną ideologią polityczną.

Podsumowanie dobiegającej końca kampanii przed wyborami do PE. Na szczęście istnieją anty europejczycy, ponieważ dzięki nim mówi się o sprawach ważnych dla UE - czytamy w „La Repubblica”. Anty europejczycy - pisze komentator rzymskiego dziennika - jako jedyni w tej fazie zmobilizowali się, zmobilizowali też opinię publiczną.

Brytyjskie poparcie dla UE rośnie (o 9% w ciągu ostatniego roku). Pomimo rosnącego poparcia dla UKIP (United Kingdom Independenc).

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - najnowsze badania wykazują, że ponad połowa Brytyjczyków ma pozytywne zdanie o integracji europejskiej oraz jej dobroczynnym wpływie na gospodarkę kraju - informuje dziennik „The Independent”.

Życie codzienne w siedzibie w PE. Belgijski dokumentalista, Olivier Malvoisin, trzy lata obserwował i rejestrował kamerą pracę tej instytucji. W efekcie powstał film dokumentalny pt. „Looking for Europe”, założeniem projektu było wniknięcie w głąb PE bez żadnej ingerencji, tzn. bez komentarzy czy wywiadów o czym donosi belgijski dziennik „Le Soir”.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak