Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 16:59
„Europejski Trybunał Praw Człowieka zaleca zmiany w prawie karnym na Węgrzech”
Audio

Europejski Trybunał Praw Człowieka zaleca zmiany w prawie karnym na Węgrzech. Wydał właśnie wyrok w sprawie Węgra, skazanego na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Węgierski premier Viktor Orban ocenił to jako „skandal” - o czym informuje dziennik „La Libre Belgique”.

Wybory do PE - komentarze prasy brytyjskiej. O notowaniach Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) piszą dzienniki „The Daily Telegraph", „The Times" oraz „The Independent".

Kandydaci na szefa KE - mało znani większości obywateli UE. Na skutek ożywienia kampanii sześciorga kandydatów frakcji europejskich na przewodniczącego KE - dziennikarze portalu „EUObserver” przeprowadzili sondy uliczne w pięciu europejskich miastach.  Wynika z nich, że ludzie nie znają kandydatów i nie mają świadomości, jak ich głos może wpłynąć na to, kto będzie następnym szefem KE.

Kandydat na przewodniczącego KE, Grek Alexis Tsipras, ujawnia swe radykalne poglądy w wywiadzie dla dziennika „ El Mundo”. Tsipras dał się poznać w Europie za sprawą miażdżącej krytyki polityki oszczędności - która jego zdaniem - jest odpowiedzialna za problemy Greków i innych narodów Południa Europy.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak