Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 13:30
Europejskie Dni Dziedzictwa rozpoczynają się dziś pod hasłem "Dziedzictwo - źródło tożsamości". Chris Baldwin, kurator w dziedzinie performance'u opowiada o projektach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, W Lublinie odbędzie się III Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej, Obsada stanowisk w KE – to główny temat w prasie Niemieckiej.
Audio

Europejskie Dni Dziedzictwa, rozpoczynają się dziś pod hasłem "Dziedzictwo - źródło tożsamości". Tegoroczne hasło nawiązuje do związków kultury z wodą, zarówno w aspektach dziedzictwa materialnego, czyli budowy portów, osadnictwa nad rzekami, jak i niematerialnego, O wydarzeniu opowiadają Małgorzata Rozbicka dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Marcin Rembacz, ogólnopolski koordynator dni.

Wrocław przygotowuje się do objęcia w 2016 roku funkcji Europejskiej Stolicy Kultury. Właśnie rozpoczyna się projekt „Mosty” , pierwszy projekt organizowany w ramach ESK 2016, angażujący lokalną społeczność na taką skalę, skierowany do młodych ludzi. Chris Baldwin, kurator w dziedzinie performance'u, opowiada o tym jak trafił do polskiej ekipy i jakie przedsięwzięcia planuje.

Wojciech Kutnik z biura organizacyjnego Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej zapowiada III Kongres, który odbędzie się w Lublinie 3 pażdziernika. Dominuja kwestie związane z Ukrainą w tym Europa wobec Kryzysu Ukraińskiego, oraz tematy związane z Państwami Partnerstwa Wschodniego.

Niemiecka prasa zajmowała się w tym tygodniu m.in sprawą obsady stanowisk w nowej Komisji Europejskiej, tematem relacji Wspólnoty z Rosją czy kwestią ożywienia gospodarki w strefie euro. Komentuje Wojciech Szymański.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak