Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 17:00
Donald Tusk obejmuje stanowisko przewodniczącego Rady, Komisarze muszą wykazywać swoje kontakty z lobbystami, Plan odnowy Junckera oparty na myśleniu magicznym, Cameron o nadmiarze imigrantów z państw UE, konserwatyści pracują nad ustawą o kontroli granic.
Audio

Partie proeuropejskie wygrywają wybory w Mołdawii - El Pais - To głosowanie może stworzyć Putinowi szanse na zablokowanie tego, co postrzega jako wtargnięcie Unii do własnego ogródka - The Times.

Jedną z najbardziej widocznych konsekwencji unijnych sankcji wobec Rosji jest to, Władimir Putin ogłosił zawieszenie rosyjsko-włoskiego projektu budowy Gazociągu Południowego. – Le Monde.

Polska dumą UE- Le Monde - W niecałe sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, nasz kraj stał się jedynym z Europy Środkowej, który awansował do grona państw liczących się w Unii.

Tusk obejmuje unijne stanowisko i mówi Rosji, by wynosiła się z Ukrainy – EUobserver - te słowa są odważniejsze od dotychczasowych w unijnych oświadczeniach.

Wraz z nominacją Donalda Tuska UE skończyła z podziałem na nowe i stare kraje członkowskie – EurActiv - Jego doświadczenie jeśli chodzi o problemy wschodniej Europy może być nieocenione w świetle obecnego konfliktu z Rosją na Ukrainie.

Grupy mafijne kolonizują Europę, bo UE nie słucha rad Włoch w kwestii zwalczania przestępczości zorganizowanej - The Independent - Brytyjczycy proponują powołanie europejskiego prokuratora, koordynującego działania KE i 28-ki.

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak