Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 16:45
„Irlandczycy głosują za pozostaniem WB w UE”
Audio

Analiza planu gospodarczego przewodniczącego KE. „Le Monde” przypomina  o zaproponowanym przez  J.C.Junckera  planie inwestycyjnym, który opiewał na 315. mld  euro w ciągu trzech lat. Francuski dziennik  porusza też temat imigrantów przybywających do krajów UE.

Maleją szanse na zamknięcie w tym roku negocjacji Wielka Brytania -UE. Opinię premiera Holandii zamieszcza „The Guardian”. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy będą przełożone na luty  2016.

Większość głosujących Irlandczyków chce pozostania Wielka Brytania w UE. Wyniki sondażu dziennika „Irish Times” wskazują również na poparcie dla żądań premiera Davida Camerona dotyczących zmian w UE.

PE chce skończyć z rajami podatkowymi w UE. Jak donosi  hiszpański dziennik „ABC” - celem tej inicjatywy jest uzyskanie większej przejrzystości podatkowej i uniknięcie nadużyć lub niejawnych umów pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi Unii.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus