X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Magazyn Europejski Plus

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 15:31
Nowe kompetencje Europolu. Ułatwienie obcokrajowcom studiów na uczelniach UE. Nauka i badania w UE.
Audio

1/ Europejski Urząd Policji - Europol będzie miał większe uprawnienia w walce z terroryzmem. To odpowiedź Unii Europejskiej na zaniechania europejskich służb, które ułatwiły zamachowcom ataki w Paryżu i Brukseli. Europol będzie mógł wkrótce zintensyfikować działania wymierzone przeciw terroryzmowi, przestępczości internetowej i innym przestępstwom oraz szybciej reagować na zagrożenia, dzięki nowym przepisom przyjętym przez Parlament Europejski. Autor: Agata Kasprolewicz. „Euranet Plus News Agency”.

2/ Studentom oraz młodym naukowcom z państw spoza Unii Europejskiej będzie łatwiej uczyć się i prowadzić badania na uczelniach wyższych w UE. Parlament Europejski przyjął nową dyrektywę w tej sprawie. Nowe przepisy będą określać warunki pracy stażystów, wolontariuszy, uczniów i pracowników au pair. W sytuacji wyzwań demograficznych i niedostatku wykwalifikowanej siły roboczej w wielu sektorach, dyrektywa ma zwiększać szanse UE w światowej rywalizacji o talenty, a jednocześnie ułatwić integrację imigrantów poprzez zacieśnianie stosunków społecznych, kulturowych i gospodarczych między UE a państwami spoza niej. Autor: Michał Strzałkowski. „Euranet Plus News Agency”.

3/ Natalia Kurantowicz - doktorantka z Zakładu Nanobiotechnologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi ciekawe badania nad biologicznymi właściwościami dwuwymiarowej postaci węgla, czyli  grafenu. Bada m.in. oddziaływanie grafenu na bakterie. Tego też dotyczy grant dla badaczki na prowadzenie badań w Tajlandii w ramach projektu „Alfabet”, finansowanego ze środków unijnych programu Erasmus Mundus. Autor: Krzysztof Michalski.

4/ Super szybką i precyzyjną kamerę cyfrową zbudowaną na bazie układów scalonych w technologii 3D, która rejestruje promieniowanie rentgenowskie, opracowali badacze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach projektu dofinansowanego z UE. Rozwiązanie może przydać się przy prześwietlaniu bagażów, w diagnostyce medycznej, badaniu dzieł sztuki, a także w badaniu struktury różnych materiałów. Autor Artur Wolski.

5/ Kierowcy w Piekarach Śląskich mogą korzystać z darmowej aplikacji mobilnej Parkenizer, która wskazuje w centrum miasta wolne miejsca parkingowe i doprowadza do nich. Jest to część wdrażanego w mieście Systemu Dynamicznej Informacji Parkingowej. Za mobilny system nawigacji w Piekarach Śląskich odpowiada katowicka firma BT Skyrise. Miasto praktycznie nie ponosi kosztów wdrożenia systemu, pieniądze na ten cel niemal w całości pochodzą z dotacji unijnej, którą otrzymała firma. Autor: Dorota Truszczak.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak