X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Magazyn Europejski Plus

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 15:30
Jean-Claude Juncker o stanie Unii Europejskiej. Szef KE za wspólną unijną armią. Nauka i badania w UE.
Audio
Magazyn Europejski Plus

1/ Według przewodniczącego Komisji Europejskiej, Unia Europejska nie jest w dobrym stanie, a najbliższy rok będzie krytyczny dla jej jedności. Jean-Claude Juncker wygłosił w Europarlamencie w Strasburgu przemówienie na temat stanu UE, wzywając do zwalczania nacjonalizmu i populizmu w europejskiej polityce, a także apelując o większą solidarność we Wspólnocie. Autor: Agata Kasprolewicz. „Euranet Plus News Agency”.

2/ Zdaniem przewodniczącego Komisji Europejskiej, Unia Europejska powinna posiadać wspólny wojskowy sztab generalny. W trakcie przemówienia w Parlamencie Europejskim, Jean Claude Juncker dodał, że unijny system obrony byłby dopełnieniem działań NATO. Według Junckera, z ekonomicznego punktu widzenia połączenie sił wojskowych jest uzasadnione. Autor: Michał Strzałkowski. „Euranet Plus News Agency”.

3/ Przez kilkanaście dni września Wilamowice staną się światowym centrum badawczym wymierających języków. Naukowcy pozyskali unijny grant z programu Horyzont 2020 na rewitalizację języków zagrożonych wymarciem, w tym języka wilamowskiego. Jest to język, którym mówi 70 mieszkańców Wilamowic koło Bielska-Białej. Meksykańscy Indianie, mieszkańcy normandzkiej wyspy Guernsey, celtyccy Mańczycy, skandynawscy Saamowie, Buriaci z Mongolii, Baskowie, Szkoci, górale spiscy, karpaccy Niemcy mówiący po hopgarcku, Kaszubi, Łemkowie, Ślązacy, Huculi, Poleszucy wraz z naukowcami, ekspertami i aktywistami będą prowadzić badania, uczestniczyć w seminariach i warsztatach. Autor: Katarzyna Kobyłecka.

4/ W rozstrzygniętym niedawno konkursie programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który finansowany jest z unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, jeden z grantów otrzymał profesor Stefan Dziembowski z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zespół profesora będzie pracował nad kryptograficznymi metodami obrony przed nieuczciwymi producentami sprzętu elektronicznego, którzy często instalują w podzespołach elektronicznych złośliwe wirusy i modyfikacje, zwane końmi trojańskimi. Autor: Krzysztof Michalski.

5/ Udział polskich firm sektora kosmicznego w ogólnych obrotach tej branży w Europie w 2030 roku wyniesie co najmniej 3-procent. Większy udział w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej – to niektóre założenia polskiej strategii kosmicznej. Autor: Dorota  Truszczak.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak