X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Archive zagra na urodzinach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 16:09
30 marca w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy wystąpi znakomita angielska grupa Archive.
Grupa Archive wyrusza w trasę koncertową promującą krążek Restriction
Grupa Archive wyrusza w trasę koncertową promującą krążek "Restriction"Foto: materiały promocyjne
1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia obchodzi 53. urodziny. Dzień wcześniej w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 specjalny występ da grupa Archive. Informację o tym wyjątkowym koncercie ogłosił w poniedziałek 9 marca w popołudniowym bloku „Zapraszamy do Trójki” Grzegorz Hoffmann – kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3.
Grupa Archive przyjeżdża do Polski, by w dniach 26-29 marca zagrać w czterech miastach biletowane koncerty dla szerokiej publiczności – kolejno w: Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Piąty występ Anglików w naszym kraju będzie jednak wyjątkowy, wręcz kameralny – 30 marca grupa wystąpi na 53. Urodzinach Trójki dla 150 widzów w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

– Archive to jeden z zespołów, które w XXI wieku święcą największe triumfy na Liście Przebojów Trójki – mówi Grzegorz Hoffmann, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3. – Absolutnym rekordzistą jest utwór „Again” z płyty „You All Look The Same To Me” z 2002 roku. Kompozycja ta spędziła na Trójkowej Liście 79 tygodni, w tym 5 razy znalazła się na jej szczycie! W najnowszym notowaniu Topu Wszech Czasów „Again” zajęło, bardzo wysokie, 3. miejsce. W sumie na Liście odnotowano aż 15 utworów z repertuaru grupy Archive – dodaje Grzegorz Hoffmann.

Zespół wraca do studia im. Agnieszki Osieckiej po 9 latach. Tym razem będzie promował swój najnowszy album zatytułowany „Restriction”. Poprzednim razem Anglicy wystąpili w Trójce niemal 9 lat temu – dokładnie 19 czerwca 2006 roku.

Archive to zespół pochodzący z Londynu, założony w 1994 roku przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa. Początkowo był grupą trip-hopową, jednak z czasem zmienił swój styl i podążył w kierunku progresywnego rocka. Dorobek zespołu obejmuje dziś dziesięć albumów studyjnych, do których nagrania Keeler i Griffiths zapraszali różnych wokalistów oraz instrumentalistów.

W ostatnich miesiącach ukazały się dwa nowe wydawnictwa zespołu – w maju 2014 r. grupa zaprezentowała swój film „Axiom”, któremu towarzyszył soundtrack o tym samym tytule. Krótkometrażowy obraz miał swoją premierę podczas Sundance Film Festival w Londynie, a występ na żywo w London Roundhouse przyciągnął sporą publiczność. Z kolei 12 stycznia 2015 r. ukazał się dziesiąty album grupy pt. „Restriction”. – Stworzyliśmy dzieło, które składa się z 12 indywidualnych kompozycji. Wszystkie razem tworzą całość, jednocześnie muzycznie są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe – mówi współzałożyciel zespołu Darius Keeler.

Najnowszy album Archive promowany jest zestawem trzech singli, które zostały zaprezentowane jednocześnie: „Feel It”, „Black And Blue” oraz „Kid Corner”. Drugi z tych utworów zajmuje obecnie 12. miejsce na „Liście przebojów Programu 3”. Natomiast „Feel It” jest dziś, czyli w poniedziałek 9 marca, piosenką dnia w Trójce.

Transmisja koncertu Archive na antenie Trójki w poniedziałek 30 marca o godz. 19.05.
Zobacz więcej na temat: archive Trójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak