Polskie Radio

"Uchodźcy w Europie – szansa czy zagrożenie?" – III Debata Międzynarodowa w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 12:28
„Uchodźcy w Europie – szansa czy zagrożenie?”
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia zaprasza na debatę pt. „Uchodźcy w Europie – szansa czy zagrożenie?” z udziałem specjalnych gości: prof. Janusza Daneckiego – arabisty, Olafa Osicy – dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich oraz dr. hab. Macieja Duszczyka z Ośrodka Badań nad Migracjami UW. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 16 października o godz. 18.00, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, poprowadzi je Grzegorz Ślubowski.

Miliony uchodźców i imigrantów próbuje się dostać do bogatej i bezpiecznej Europy. Uciekają przed wojną, ale także przed biedą i niepewnością jutra. Politycy ograniczali się do deklaracji, media pokazywały tragiczne obrazy. Tym razem to nie wystarczy. W Europie już znalazło się ponad pół miliona uchodźców i imigrantów, do końca roku będzie ich jeszcze więcej.  

Czy Europa sprosta wyzwaniu, jakim jest napływ uchodźców? Czy nauczy się na błędach popełnionych w latach poprzednich? Czy potrafimy nie tylko pomóc ludziom w potrzebie, ale wykorzystać potencjał, jaki może stanowić imigracja setek tysięcy ludzi do Europy? Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia zaprasza na debatę pt. „Uchodźcy w Europie – szansa czy zagrożenie?”, podczas której eksperci porozmawiają o przyczynach potężnej fali uchodźców, ale też możliwych skutkach na przykład wobec polityki wschodniej. Gośćmi debaty będą: prof. Janusz Danecki –  arabista, dr hab. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW oraz Olaf Osica – dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, całość poprowadzi Grzegorz Ślubowski – szef Naczelnej Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.

„Uchodźcy w Europie – szansa czy zagrożenie?” – 16 października (piątek), godz. 18.00, Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, al. Niepodległości 77/85 w Warszawie (siedziba Polskiego Radia).

Akredytacje dziennikarskie:
Sekcja Public Relations
Agencja Promocji Polskiego Radia S.A.
e-mail: public.relations@polskieradio.pl
tel. (22) 645 51 30, 645 55 02

Zobacz więcej na temat: debata