Polskie Radio
Section05
debata

"Sieroty po PiS-ie będą żyły wśród nas". Język pogardy "elit" pozostanie na dłużej

Język pogardy i dehumanizacji nie jest w świecie polityki niczym nowym, choć nigdy nie powinno być w demokratycznym państwie przyzwolenia na takie postawy. Tym razem jednak tego typu sformułowania padły z ust doktor psychologii i terapeutki uzależnień Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej na antenie TVN. Kobieta mówiła o "sierotach po PiS-ie", którym trzeba "pozwolić dać głos" oraz "udostępniać wiedzę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata język polski aktorzy dziennikarze polityka

SONDAŻ Premier Morawiecki zdecydowanym zwycięzcą debaty. Tusk daleko w tyle. Znamy wyniki sondażu

Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie wygrał debatę TVP - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Szymon Hołownia Joanna Scheuring-Wielgus lewica Polska 2050 Krzysztof Bosak Konfederacja polityka sondaż wybory parlamentarne wybory 2023 wybory w Polsce debata

"Nikt nie wie, ile zarabia, kto go finansuje?". Rzecznik PiS wzywa Tuska do ujawnienia oświadczenia majątkowego

- Nikt nie zna aktualnego oświadczenia majątkowego Donalda Tuska. Nikt nie wie, ile zarabia, kto go finansuje? Donald Tusk unika rozmowy na ten temat. Powinien złożyć oświadczenie majątkowe - mówił Rafał Bochenek, rzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory parlamentarne wybory 2023 Platforma Obywatelska Donald Tusk Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość debata Rafał Bochenek

"Trzęsące się dłonie", "pozbawiony wianuszka klakierów po prostu bredzi". Internauci bezlitośni dla Tuska po debacie

Internauci nie zostawili suchej nitki na Donaldzie Tusku po zakończonej debacie przedwyborczej w TVP. W ocenie użytkowników serwisu X (dawniej Twitter) lider KO nie poradził sobie w tym starciu. "Bez otoczenia wianuszka swoich zwolenników wypada wyjątkowo blado" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce kampania wyborcza debata Donald Tusk

Debata przedwyborcza w TVP. Czarnek: starcie, w którym Tusk nie ma szans

Minister edukacji Przemysław Czarnek ocenił, że zapowiadana debata przedwyborcza w Telewizji Publicznej może być "ciekawym starciem", w którym lider opozycji "nie ma szans". Jak zwrócił uwagę, przez wiele lat Donald Tusk odmawiał zaproszeń do TVP, tym razem jednak zdecydował się na udział w debacie - To jego ostatnia szansa, żeby wyjść z twarzą z tych wyborów - powiedział minister Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki wybory w Polsce Donald Tusk Przemysław Czarnek debata TVP

Premier Morawiecki potwierdził udział w wyborczej debacie TVP. Zmierzy się z Tuskiem

Premier Mateusz Morawiecki będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w debacie wyborczej w TVP. Szef rządu potwierdził swój udział w debacie w mediach społecznościowych. "Nie mogę się doczekać! Widzimy się w polskiej telewizji" - przekazał premier. W poniedziałek w TVP odbędzie się wyborcza debata liderów. Swój udział zapowiedział w niej szef PO Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory parlamentarne debata

"To będzie pana chwila prawdy". Rzecznik PiS odpowiada Donaldowi Tuskowi ws. debaty

Panie Donaldzie, odwagi, to będzie pana chwila prawdy, prawdziwy test; może choć raz Polacy usłyszą pana jednoznaczne stanowisko w najważniejszych sprawach - zaznaczył w czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek odnosząc się do zapowiedzi Donalda Tuska, że weźmie udział w debacie wyborczej w TVP.
Zobacz więcej na temat:  debata wybory 2023 wybory w Polsce Jarosław Kaczyński Donald Tusk Rafał Bochenek POLSKA polityka

Kaczyński odpowiada Tuskowi ws. debaty. "Co wybrać: rozmowę z kłamczuchem czy z mieszkańcami? Wybrałem Przysuchę"

- Kiedy jechałem do Kazimierzy Wielkiej, dostałem pytanie, czy wezmę udział w debacie TVP, m.in. z Donaldem Tuskiem. Ale mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze. Pytanie, co wybrać, czy rozmowę z kłamczuchem i człowiekiem zupełnie zależnym od innych. I jednak wybrałem Przysuchę - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  polityka debata TVP Donald Tusk Jarosław Kaczyński POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS "Najważniejsze Wybory" - debata Polskiego Radia 24 i "Super Expressu". Podsumowania polityków

Zakończyła się debata "Najważniejsze Wybory" organizowana przez Polskie Radio 24 i "Super Express". Udział w niej wzięli: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24 kampania wyborcza debata

TYLKO U NAS Debata "Najważniejsze Wybory". Pytania uczestników

W drugiej części debaty uczestnicy wybierali kolejno rozmówców, każdy z pytanych miał minutę na odpowiedź. Poruszono kwestie, które są w centrum bieżących dyskusji politycznych. W debacie prowadzonej przez Krzysztofa Świątka i Jacka Prusinowskiego wzięli udział: Krzysztof Bosak (Konfederacja), Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Dariusz Kacprzak (wiceburmistrz Pragi Północ, Niezależni Samorządowcy), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) i Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Bosak Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Anna Maria Żukowska Konfederacja Nowa Lewica debata

Zakończyła się debata "Najważniejsze Wybory" Polskiego Radia 24 i "Super Expressu"

W niedzielę odbyła się debata "Najważniejsze Wybory", organizowana przez Polskie Radio 24 i "Super Express". Udział w niej wzięli: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Polska 2050) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy). Debata składała się z kilku części. Prowadzili ją redaktor naczelny Polskiego Radia 24 Krzysztof Świątek oraz dziennikarz "Super Expressu" Jacek Prusinowski.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24 POLSKA polityka media debata