Polskie Radio
Section05
debata

"My przede wszystkim rozmawiamy z Polakami". Radosław Fogiel o propozycji debaty Tuska

- Jeżeli chodzi o debaty, to stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że my przede wszystkim rozmawiamy z Polakami. Donald Tusk w desperacki sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja debata Krzysztof Świątek

Debata "Polski Ład, od pola do stołu". Premier: mamy zobowiązanie, by szukać najlepszych rozwiązań dla rolników

- Mamy zobowiązanie, by naprawiać błędy przeszłości oraz szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki otwierając debatę "Polski Ład, od pola do stołu"
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rolnictwo debata wieś Mateusz Morawiecki pieniądze POLSKA polityka żywność

"Kolejna rezolucja PE". Prof. Reginia-Zacharski o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

- Nie wydaje mi się, ażeby Komisja Europejska łatwo oddała pole. To jest kolejna rezolucja Parlamentu Europejskiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, prodziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Unia Europejska Węgry Komisja Europejska Parlament Europejski debata ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej

"Działania na rzecz poprawy stanu debaty publicznej". Dziś w Pałacu Prezydenckim finał studenckich zmagań

Pałac Prezydencki stanie się dziś areną rywalizacji najlepszych studenckich mówców. Finał Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich będzie obserwował prezydent Andrzej Duda. O wygraną powalczą drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego i poznańskiej Fundacji Edukacyjnej G5.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda studenci edukacja prezydent społeczeństwo debata

"Problematyka dialogu społecznego". W piątek finał Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich

Najlepsi studenccy mówcy spotkają się w piątek (21.05) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się finał Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. O wygraną powalczą drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego i poznańskiej Fundacji Edukacyjnej G5.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent debata młodzież społeczeństwo Andrzej Duda

Uroczyste posiedzenie Sejmu w święto Konstytucji 3 maja. Głos zabiorą prezydenci Polski i Litwy

W poniedziałek, posłowie i senatorowie zbiorą się w Sejmie na uroczystym posiedzeniu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Głos zabiorą prezydenci Polski i Litwy, zaplanowano też łączenie z litewskim Seimasem - poinformował w czwartek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm konstytucja 3 maja Litwa HISTORIA debata

Prezydent weźmie udział w amerykańskim szczycie klimatycznym. "To pokazuje, że dla USA nasza część Europy się liczy"

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek szczycie klimatycznym zwołanym przez prezydenta USA Joe Bidena. Polski prezydent zabierze głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Joe Biden debata GOSPODARKA klimat bezpieczeństwo energetyczne prezydent USA polityka

Forum 590: morska energetyka wiatrowa – szanse i zagrożenia dla polskich firm

Energetyka wiatrowa na Morzu Bałtyckim będzie polem rywalizacji największych inwestorów, firm energetycznych, dostawców technologii i firm budowlanych, ponieważ posiadamy jedne z najlepszych warunków do produkcji energii elektrycznej. Czy polskie firmy są na to gotowe? Czy dominacja podmiotów zagranicznych nie spowoduje wyłączenia polskich przedsiębiorców? To dwa z wielu pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć uczestnicy Forum 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna Morze Bałtyckie wiatr forum debata