Polskie Radio
Section05
debata

Uroczyste posiedzenie Sejmu w święto Konstytucji 3 maja. Głos zabiorą prezydenci Polski i Litwy

W poniedziałek, posłowie i senatorowie zbiorą się w Sejmie na uroczystym posiedzeniu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Głos zabiorą prezydenci Polski i Litwy, zaplanowano też łączenie z litewskim Seimasem - poinformował w czwartek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm konstytucja 3 maja Litwa HISTORIA debata

Prezydent weźmie udział w amerykańskim szczycie klimatycznym. "To pokazuje, że dla USA nasza część Europy się liczy"

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek szczycie klimatycznym zwołanym przez prezydenta USA Joe Bidena. Polski prezydent zabierze głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Joe Biden debata GOSPODARKA klimat bezpieczeństwo energetyczne prezydent USA polityka

Forum 590: morska energetyka wiatrowa – szanse i zagrożenia dla polskich firm

Energetyka wiatrowa na Morzu Bałtyckim będzie polem rywalizacji największych inwestorów, firm energetycznych, dostawców technologii i firm budowlanych, ponieważ posiadamy jedne z najlepszych warunków do produkcji energii elektrycznej. Czy polskie firmy są na to gotowe? Czy dominacja podmiotów zagranicznych nie spowoduje wyłączenia polskich przedsiębiorców? To dwa z wielu pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć uczestnicy Forum 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna Morze Bałtyckie wiatr forum debata

"Powinniśmy być Polakom wdzięczni". Niemiecki europoseł chwali Polskę za decyzję ws. aborcji

W Parlamencie Europejskim debatowano na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. - Powinniśmy być Polakom wdzięczni, że w ten sposób angażują się na rzecz wartości europejskich, demokracji, wolności słowa i również życia i godności człowieka od poczęcia, aż do śmierci - powiedział niemiecki europoseł Joachim Kuhs (AfD).
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Europa aborcja debata Trybunał Konstytucyjny prawa człowieka ŚWIAT

Spotkania i debaty. Pierwszy dzień X Kongresu Polska Wielki Projekt

Pod hasłem "Nowe pokolenie" rozpoczął się w piątek w Warszawie X Kongres Polska Wielki Projekt. To cykl debat i spotkań nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Organizowany od 2010 r. Kongres jest największym spotkaniem opiniotwórczych środowisk konserwatywnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Kongres Polska Wielki Projekt - poprzednie edycje KULTURA Warszawa debata dyskusja POLSKA

"Debatę zdominowała polityka wewnętrzna". Politolog o słownym starciu kandydatów na prezydenta

- Wczorajszą debatę zdominowała polityka wewnętrzna. Debata nie naprawiła rozedrganej Ameryki, podzielonej na pewno bardziej niż nasza scena polityczna. Nie było tam "miejsc wspólnych" - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Marek Kawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden debata USA Stany Zjednoczone Polskie Radio 24