Polskie Radio
Section05
debata

Debata nad organizacją pomocy medycznej na Ukrainie. W wyniku wojny zniszczono tam 600 szpitali

Organizacja pomocy medycznej Ukrainie, opieka nad uchodźcami wojennymi przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce - to główne wyzwania, na jakie zwraca uwagę Medyczna Racja Stanu. W Pałacu Staszica odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ukrainy, ministerstwa zdrowia, lekarzy i polityków.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni zdrowie służba zdrowia lekarz szpital debata ŚWIAT Europa Ukraina

"Zbudowałoby to zupełnie inną organizację". Sarzyńska o pomyśle zniesienia jednomyślności w UE

- Rezygnacja z zasady jednomyślności w UE stworzyłoby zupełnie nową organizację i musiałoby się to odbyć paradoksalnie przy jednomyślności. Inaczej byłoby to pogwałcenie wszelkich zasad - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo dyplomacja debata media ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

SONDAŻ Po debacie telewizyjnej Macron wygrywa w sondażach. Ile brakuje Marine Le Pen?

Urzędujący prezydent Emmanuel Macron po zaciętej debacie telewizyjnej niezmiennie prowadzi w sondażach (53 proc.). Na konkurującą z nim liderkę Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen chce w niedzielę w II turze wyborów głosować 47 proc. respondentów - wynika z sondażu Odoxa-Mascaret dla tygodnika "L 'Obs".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja wybory prezydenckie wybory we Francji wybory polityka Marine Le Pen Emmanuel Macron debata sondaż

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

Nowy Rok z Polskim Radiem

W Nowy Rok Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. W Dwójce noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich i  spotkanie ze zwycięzcą XVIII konkursu chopinowskiego Bruce Liu, w Trójce 357 najlepszych przebojów, w Czwórce muzyka do tańczenia bez ruszania się fotela.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. Z kolei w Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. W Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

(Nie)rozliczony stan wojenny. IPN zaprasza na debatę ekspertów

"(Nie)rozliczony stan wojenny" - to tytuł debaty organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Prezes IPN Karol Nawrocki wyjaśnia, że uczestnicy debaty będą omawiać kwestię rozliczenia odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego, jak i tych, którzy dopuścili się zbrodniczych działań.
Zobacz więcej na temat:  Witold Banach POLSKA stan wojenny IPN Instytut Pamięci Narodowej historia Polski debata

Adam Borowski o sprawie Łukasza Mejzy: przypomina mi się to, co robiono z Romualdem Szeremietiewem

- Przypomina mi się to, co robiono z panem Szeremietiewem. Grillowano go, po 12 latach został oczyszczony i stwierdzono, że nie było żadnych uchybień. Kłopotem jest brak szybkiej ścieżki sprawdzenia winy pana Mejzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Łukasz Słowik i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd media debata Romuald Szeremietiew Adam Borowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Spurek chwali rząd za ustawę antyprzemocową. Wiceminister sprawiedliwości: nie sposób się nie zgodzić

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata zatytułowana "Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet oraz stan zaawansowania ratyfikacji Konwencji Stambulskiej". Udział w niej wzięła m.in. Sylwia Spurek z partii Zieloni. W swoim wystąpieniu europoseł pochwaliła rząd Prawa i Sprawiedliwości, za co podziękował jej wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Drugi wiceszef MS Sebastian Kaleta stwierdził z kolei, że "nie sposób się nie zgodzić".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd przemoc debata Parlament Europejski rodzina

"To kabaret". Jarosław Sellin o odmówieniu premierowi udziału w debacie PE

- To jest kabaret, jeżeli chce się debatować nad sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, a odmawia się w tej debacie polskiemu premierowi. To z kim rozmawiać o tym, jeśli nie z polskim premierem? - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Stanisław Janecki ŚWIAT Mateusz Morawiecki Europa Parlament Europejski parlament ue debata polityka kryzys kryzys migracyjny migracja granica

"Zadowolony pracownik daje z siebie więcej". Sasin: to korzystne i dla spółek, i dla państwa

- Pracownik, który czuje się bezpiecznie, nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg bierze udział w debacie "PRACODAWCA PRO FAMILIA - co to oznacza w praktyce?".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin konferencja debata pracodawcy pracownik POLSKA społeczeństwo

Debata w Sejmie o sytuacji na granicy. Wąsik: wypłacamy rekompensaty dla przedsiębiorców

- Wprowadzamy możliwość wypłaty rekompensat dla przedsiębiorców z obszaru objętego zakazem przebywania - mówił w Sejmie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Dodał, że rozpoczęto już wypłacanie rekompensat w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Sejm MSWiA granica bezpieczeństwo ustawa debata POLSKA społeczeństwo