X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Laureaci Złotych Mikrofonów 2015

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 13:52
Wręczono aż osiem statuetek!
Zdobywcy Złotych Mikrofonów: Katarzyna Michalak, Mirosław Perz, Maria Magdalena Wojtulanis, Andrzej Siezieniewski, Stan Borys, Mariusz Bonaszewski, Andrzej Janisz i Marek Wałkuski
Zdobywcy Złotych Mikrofonów: Katarzyna Michalak, Mirosław Perz, Maria Magdalena Wojtulanis, Andrzej Siezieniewski, Stan Borys, Mariusz Bonaszewski, Andrzej Janisz i Marek WałkuskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Mariusz Bonaszewski, Andrzej Janisz, Katarzyna Kobylecka, Katarzyna Michalak, prof. Mirosław Perz, Maria Magdalena Wojtulanis i Marek Wałkuski zostali laureatami tegorocznych Złotych Mikrofonów – najważniejszej nagrody Polskiego Radia. Przyznano również Honorowy Złoty Mikrofon, który otrzymał Stan Borys. Nagrody wręczono 10 grudnia podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Mariusz Bonaszewski został nagrodzony „za wielki talent aktorski i stworzenie niezwykłych ról w Teatrze Polskiego Radia”. Statuetki otrzymali dziennikarze związani z Radiową Jedynką – Andrzej Janisz z Naczelnej Redakcji Sportowej „za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu” oraz Katarzyna Kobylecka z Redakcji Wiedzy i Edukacji „za nowoczesne w formie, oryginalne w przekazie i wnikliwe podejście w prezentowaniu osiągnięć współczesnej nauki”. Katarzynę Michalak z Radia Lublin wyróżniono „za mistrzowskie łączenie formy i treści, przekładanie swoich fascynacji ludźmi na język radia i udowadnianie, że reportaż może być dziełem sztuki”. Statuetki powędrowały też do współpracujących z Programem 2 Polskiego Radia: profesora Mirosława Perza „za setki audycji poświęconych muzyce dawnej, cykl 200 kantat Jana Sebastiana Bacha oraz niepowtarzalny radiowy styl” oraz realizatorki dźwięku Marii Magdaleny Wojtulanis „za rzetelność, twórczy polot, wyczucie estetyczne i bezbłędny warsztat radiowy”. Natomiast znanego z anteny Radiowej Trójki Marka Wałkuskiego, korespondenta zagranicznego Informacyjnej Agencji Radiowej, doceniono „za ciekawość świata i skuteczność w otwieraniu zamkniętych drzwi”.

Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon – jego laureatem został Stan Borys „za romantyczną duszę niestrudzonego krzewiciela polskiej poezji, twórcze poszukiwania oraz wielką przyjaźń z Polskim Radiem, obecną w jego słowach i muzyce”.

Uroczystość zwieńczyła oficjalne obchody jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia, uświetnił ją koncert w hołdzie Stefanowi Rachoniowi, twórcy i wieloletniemu dyrektorowi Polskiej Orkiestry Radiowej. O muzyczną oprawę uroczystości zadbała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. Wspólnie z orkiestrą, która w tym roku świętuje swoje 70-lecie, wystąpili skrzypek Adam Bałdych, aktorzy Teatru Narodowego Anna Markowicz i Marcin Przybylski oraz Stan Borys.

Galę poprowadzili Sława Bieńczycka z Pierwszego Programu Polskiego Radia i Marek Niedźwiecki z Radiowej Trójki.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wybiera zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

 

Zobacz więcej na temat: złote mikrofony
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak