X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Maria Seweryn czyta w Trójce „Górę Tajget” Anny Dziewit-Meller

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 10:20
Maria Seweryn czyta w Trójce Górę Tajget Anny Dziewit-Meller

Program 3 Polskiego Radia od 15 lutego emitować będzie – od poniedziałku do piątku o godz. 20.50 – fragmenty „Góry Tajget”. Mocną, kontrowersyjną książkę Anny Dziewit-Meller przeczyta Maria Seweryn. Adaptacja radiowa powieści przeznaczona jest tylko dla dorosłych.

Współczesny Śląsk. Spokojną codzienność Sebastiana, ojca dwuletniej córeczki, uporczywie zakłóca lęk o bezpieczeństwo dziecka. Jako właściciel przyszpitalnej apteki nie zdaje sobie sprawy jak blisko jest piekła, które miało miejsce tuż obok w czasie drugiej wojny światowej. Dręczące go niepokoje, których nie sposób wyciszyć, potęguje piętno wydarzeń z nazistowskiej przeszłości szpitala, w którym po cichu uśmiercano dzieci w ramach akcji T4. Sebastian nie ma pojęcia, że obok siebie ma osoby z bagażem nieodwracalnych traum. – To historia o ludzkim strachu i krzywdzie bezbronnych. Tak prawdziwa, że długo nie da się jej zapomnieć – pisze autorka.

Anna Dziewit-Meller jest piękną, młodą, kreatywną kobietą, funkcjonującą w świecie mediów, Alicją w krainie czarów książek i napisała swoją, nie pierwszą już powieść – dojrzałą, świadomą możliwości języka, momentami liryczną, momentami operującą zgryźliwą ironią, inteligentną, momentami (może za bardzo) nie oszczędzającą czytelnika – mówi Barbara Marcinik, opiekunka artystyczna radiowej adaptacji „Góry Tajget”. – Te niełatwą lekturę powierzyliśmy Marii Seweryn. O muzykę poprosiliśmy Tomka Wachnowskiego, który doskonale odnalazł się już wcześniej w „śląskich” klimatach („Drach” Szczepana Twardocha) – dodaje dziennikarka Trójki.

Książka ukaże się 17 lutego nakładem Wydawnictwa Wielka Litera.

Emisja „Góry Tajget” Anny Dziewit-Meller na antenie Trójki od 15 lutego – codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak