Polskie Radio

Niezwykły koncert pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 14:57
Terrific Sunday zagrają na dachu dworca Warszawa Śródmieście
Terrific Sunday
Terrific SundayFoto: OWF / mat. promocyjne

W najbliższy piątek 15 maja na dachu dworca PKP Warszawa Śródmieście odbędzie się niezwykły koncert poprzedzający tegoroczny Orange Warsaw Festival, któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia. Na scenie pod gołym niebem wystąpi m.in. znana z Trójki młoda grupa Terrific Sunday, a jej występ zapowie dziennikarz tej stacji Piotr Metz.

W piątkowe popołudnie, 15 maja 2015 roku od godz. 15.00, wszyscy ci, którzy znajdą się w centrum Warszawy będą mieli okazję poczuć przedsmak festiwalowej atmosfery. Orange Warsaw Festival we współpracy z PKP i pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia zaprasza do mini-miasteczka festiwalowego oraz na niecodzienny koncert zespołu Terrific Sunday. Wyjątkowość wydarzenia polegać będzie na tym, że zespół zagra na dachu dworca PKP Warszawa Śródmieście. Na wszystkich fanów oprócz dobrej muzyki, czekać tu będą również liczne atrakcje oraz foodtrucki. Nie zabraknie oczywiście wozu transmisyjnego Trójki, która jest patronem medialnym Orange Warsaw Festival 2015, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.

Terrific Sunday to poznański kwartet grający od marca 2013 r. Mimo zaledwie dwuletniego stażu grupa ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach oraz koncerty u boku takich artystów, jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy. Ponadto zespół został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka 2014, dzięki któremu zagrał w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. – To jeden z najciekawszych debiutów na naszej rockowej scenie. Wierzę, ze będzie o nich bardzo głośno i cieszę się, że miałem okazję przybliżyć ich muzykę słuchaczom Programu 3 – mówi Piotr Metz, który jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce zaczął grać utwory Poznaniaków. 

Terrific Sunday tworząc swoją muzykę inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: „Terrific Sunday EP” oraz „Tonight EP”, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów jaki i przez krytykę, a zespół podpisał kontrakt z jedną z dużych wytwórni fonograficznych. Debiutancka płyta Terrific Sunday ukaże się jesienią, a zapowiada ją singiel „Bombs Away”, którego można posłuchać na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Początek koncertu Terrific Sunday o godz. 20.00. Wcześniej wystąpią DJ’e: Marcin Krupa i Motyl aka MO. Wstęp na imprezę pod dworcem PKP Warszawa Śródmieście jest bezpłatny.