Polskie Radio
Section05
Piotr Metz

Marian Pawlik: kontrabas to fundament jazzowego brzmienia

- Wokół basu dawniej tworzył się rytm, teraz kontrabas technicznie poszedł bardzo do przodu, gra się na nim solówki. Nie jestem wirtuozem, daję podstawę brzmienia zespołu, jego fundament - mówił w Dwójce Marian Pawlik. W najbliższy piątek (24.03) w cyklu "Jazz.PL" koncert kwartetu pod jego kierunkiem. Transmisja na falach Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie streamingu wideo na Facebooku, kanale YouTube i stronie internetowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Dwójka Janusz Muniak

Irek Wojtczak: muzyka ludowa to niesamowita energia i rytm

- Twórczość ludowa ma wyjątkową energię i intensywność, podobnie jak muzyka improwizowana. Łączy je trójdzielność, mazurkowanie, oberki i kujawiaki - mówił w Dwójce Irek Wojtczak. Zespół pod jego kierunkiem wystąpi podczas najbliższego koncertu w ramach cyklu "Jazz.PL" w piątek 10 marca o godz. 18.00. Transmisja na antenie, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Irek Wojtczak Piotr Metz Dwójka Jazz

Studio Jazzowe Polskiego Radia - orkiestra solistów

- W Studiu Jazzowym pojawili się chyba wszyscy muzycy, którzy mieli cokolwiek do powiedzenia wtedy w Polsce. Bywało, żeśmy rozszerzaliśmy skład do nieprawdopodobnych granic, bo nam było żal poszczególnych ludzi. Kiedyś mieliśmy siedem saksofonów, dwie perkusje, dwa kontrabasy. To był rzeczywiście zespół zapalony do roboty - mówił na antenie Dwójki Jan Ptaszyn Wróblewski, dyrektor legendarnego Studia Jazzowego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jan Ptaszyn Wróblewski Jazz Studio Jazzowe Polskiego Radia Roch Siciński Andrzej Zieliński Piotr Metz Dwójka

Piotr Matusik: Chick Corea dziękował mi za płytę

- Jest to dla mnie wieloletnia inspiracja, która trwa do dziś. Zdarzyło mi się nawet nagrać album "Tribute to Chick Corea", który wysłałem mistrzowi do Los Angeles. Miałem ten zaszczyt otrzymać od niego list z podziękowaniami i zdjęcie z autografem. Absolutnie wspaniały moment - mówił w Dwójce pianista Piotr Matusik. W najbliższy piątek (10.02) jego trio wystąpi w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  fortepian Jazz Piotr Metz koncert Dwójka MUZYKA

Adam Bałdych zaprasza na koncert w cyklu "Jazz.PL"

- Mam przyjemność od lat pracować ze znakomitymi pianistami i to oni, ich język inspiruje mnie do nowych poszukiwań, zmienia moją muzykę. Na te spotkania zawsze czekam - mówił w Dwójce skrzypek Adam Bałdych, który w najbliższy piątek (13.01) o godz. 18.00 w cyklu "Jazz.PL" wystąpi wraz z pianistą Krzysztofem Dysem. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie wideo na naszej stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bałdych Dwójka Piotr Metz skrzypce