Polskie Radio
Section05

Językoznawca, redaktor i wykładowca.

Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa polskiego (Wydział Polonistyki UW), magister filologii polskiej (Wydział Polonistyki UW) i filologii angielskiej (Instytut Anglistyki UW). Był kierowniiem sekcji językowej w Polskim Radiu. Sekretarz i członek Zespołu Etyki Słowa przy Radzie Języka Polskiego PAN (2015-2018), członek (fellow) Global Research Initiative Dangerous Speech Project. Autor licznych publikacji naukowych, organizator warsztatów i konferencji oraz popularyzator nauki.
Zobacz więcej na temat: 

Realizator dźwięku

Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (reżyseria dźwięku w filmie i telewizji), posiada również „Specjalizację Pedagogiczną Kształcenia Słuchu”. Realizator dźwięku z doświadczeniem telewizyjnym (montaż, postprodukcja dźwięku, realizacja „live”), radiowym (nagrania, emisja) i kinowym (rekonstrukcja, sound design, zgranie). Autorka warstwy dźwiękowej do wielu produkcji filmowych (m.in. „Komisarz Alex”, „Rodzinka.pl”), w tym nagradzanych na festiwalach m.in.: Cannes Shorts Film Festival, Indie Short Fest, New York International Film Awards. Pracuje w studiach emisyjnych i produkcyjnych Polskiego Radia S.A. realizując dźwięk różnych form dla wszystkich jego Anten.​
Zobacz więcej na temat: 

Realizator dźwięku

Realizator dźwięku z kilkunastoletnim doświadczeniem w postprodukcji form audio oraz audiowizualnych na potrzeby radia, telewizji oraz kina. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji UW. Wykonuje nagrania i realizuje dźwięk, również „na żywo”, nie tylko w studiach radiowych. Wielokrotnie odpowiedzialny za montaż, postprodukcję dźwięku oraz sound design do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, dokumentów, reportaży, reklam.
Zobacz więcej na temat: 

Specjalista zajmujący się cyfrowymi systemami dźwiękowymi

W Polskim Radiu S.A. pracuje od 1990. Od 2020 r jest trenerem Akademii Radiowej Polskiego Radia. W latach 1996-97 zrealizował całkowicie cyfrowo cykl około 200 odcinków radiowych lekcji j. angielskiego dla „BBC ENGLISH” emitowanych w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz innych rozgłośniach w kraju i zagranicą. W 2000 roku przy wykorzystaniu oprogramowania audio/Wavelab w wersji 3.0/ opracował technologię cyfrowej produkcji dźwięku dla Studia Reportażu i Dokumentu wraz z przeszkoleniem reporterów. W 2007 roku prowadził szkolenie z obsługi reporterskich rekorderów cyfrowych, montażu dźwięku w systemach Sony „Sound Forge” oraz „Sony Vegas” oraz realizacji dźwięku i obsługi nagraniowo emisyjnych mikserów dźwięku grupy przyszłych dziennikarzy i realizatorów rozgłośni polskiej w Dyneburgu/Łotwa/ zorganizowanego w ramach wspólnego projektu Polskiego Radia S.A. i MSZ RP. Prowadzi szkolenia z użytkowania systemu „Dalet” z uwzględnieniem edytora dźwięku „OneCut” oraz z oprogramowania do edycji i produkcji audio „Wavelab”.
Zobacz więcej na temat: 

Jak do września zgubić kilka kilogramów? Odpowiada Paulina Ihnatowicz

Lody, gofry, mrożona kawa - latem łatwo zatracić się w jedzeniu słodkich przekąsek, a potem wskazanie na wadze zaskakuje. Razem z Pauliną Ihnatowicz rozmawialiśmy w Czwórce o letnich sposobach na odchudzanie, a także o tym, co i jak jeść, żeby potem czuć się dobrze.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta dieta odżywianie zdrowe odżywianie dietetyczka dietetyk Piotr Galus

Pierwsze podejrzenie cholery w Polsce od lat. Rzecznik GIS zabrał głos

W Polsce odnotowano pierwszy od lat przypadek podejrzenia cholery. Obecność przecinkowca stwierdzono u starszej pacjentki w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). - Czekamy cały czas na informację, czy jest to szczep toksyczny - powiedział w radiowej Trójce Marek Waszczewski, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. Jak dodał, trwa dochodzenie epidemiologiczne, a około 20 osób objęto kwarantanną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GIS cholera choroba zdrowie

РАНОК. Новий Рамштайн: чого очікувати Україні та союзникам від повернення США?

Повернення США до Рамштайнського формату на тлі нових призначень в українському уряді: чи збережеться ефективність Контактної групи? Яку роль тепер відіграватимуть США? Яким може бути результат зустрічі 21 липня та чи прийде на зміну Рамштайну нова модель координації допомоги з боку НАТО? Про це у ранковому ефірі розповів політолог Віктор Савінок
Zobacz więcej na temat: 

Hakerzy uderzyli w serwery SharePoint. Atak na dużą skalę

Trwa międzynarodowe śledztwo po groźnym cyberataku na serwery SharePoint wykorzystywane przez administrację publiczną i firmy na całym świecie. Hakerzy wykorzystali nieznaną wcześniej lukę w systemie Microsoftu, a liczba ofiar - wśród których są agencje rządowe USA, uniwersytety i firmy energetyczne - rośnie z każdym dniem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT microsoft cyberbezpieczeństwo Stany Zjednoczone USA hakerzy

Audycja "Noc z reportażem" i "Betta reddast", "Druga skóra" oraz "Po prostu muszę grać"

W audycji "Noc z reportażem" opowieść o ucieczce, miłości i nowym początku na Islandii. Maciej Maciejewski porzuca dawne życie, by odnaleźć siebie w surowym, pięknym krajobrazie Północy. Betta reddast, czyli wszystko będzie dobrze. Także historia Emiliano Ranocchi, poligloty z Pesaro, który zakochał się w polskiej literaturze. Żyje między trzema językami i krajami, traktując język polski jak swoją drugą skórę i o Lidii Grychtołównie, legendarnej pianistce, która w wieku 97 lat wciąż koncertuje. Gra z pamięci, unika studiów nagraniowych, a podczas pandemii występowała prosto ze swojego salonu.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu Polskiego Radia reportaż Agnieszka Czyżewska-Jacquemet Bartosz Panek Jakub Tarka