X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Wyjątkowa akcja "100 książek na stulecie niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 15:11
Program 3 Polskiego Radia rozpoczyna prezentację najważniejszych dzieł polskiej literatury opublikowanych po roku 1918. Listę stu najważniejszych książek przygotowali wybitni literaturoznawcy. Ale opinia słuchaczy jest dla nas najważniejsza. I dlatego chcielibyśmy, aby to państwo wskazali tę najważniejszą z najważniejszych książek stulecia niepodległości. Głosować można na dziesięć pozycji. Wyniki plebiscytu ogłosimy tuż po 11 listopada. 
Sto książek na Stulecie Niepodległości
Sto książek na Stulecie NiepodległościFoto: Łukasz Haponiuk/PR

Dla tych z państwa, którzy ciekawie uzasadnią swój wybór przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody książkowe. Będziemy je rozdawać w środowym wydaniu audycji "Do Południa", a także w sobotnim "Radiowym Domu Kultury". Wystarczy w czasie audycji zadzwonić pod numer, który znają wszyscy słuchacze – dwie dwójki i siedem trójek – (22) 3333333.

Wybrane pozycje będą prezentowane na antenie Trójki codziennie – od poniedziałku do czwartku. Krótkie omówienia pojawią się w porannych i popołudniowych wydaniach "Zapraszamy do Trójki" oraz w paśmie "Do południa". Ale ci z państwa, którzy chcieliby zapoznać się z nimi od razu, mogą to zrobić właśnie tu. Zarówno w wersji tekstowej, jak i dźwiękowej, przygotowanej przez redakcję we współpracy ze znanymi aktorami: Robertem Jarocińskim, Januszem Zadurą i Sebastianem Konradem

Do przygotowania listy najważniejszych polskich książek, napisanych po 1918 roku zaprosiliśmy wybitnych literaturoznawców: Macieja Urbanowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krzysztofa Dybciaka - członka  Rady Sztuki przy Ministerstwie Kultury i Sztuki , Dariusza Nowackiego z Uniwersytetu Śląskiego, dyrektora warszawskiego Muzeum Literatury i wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego Jarosława Klejnockiego oraz Krzysztofa Koehlera – dyrektora programowego Instytutu Książki. Każdy z zaproszonych podał swoje typy i w ten sposób powstała okrągła setka tytułów. Znalazły się w niej bodaj wszystkie najważniejsze nazwiska polskiej literatury XX i początków XXI wieku oraz książki, bez których nie sposób sobie wyobrazić intelektualnego krajobrazu ostatniego stulecia takie jak: "Noce i dnie" Dąbrowskiej, "Transatlantyk" Gombrowicza, "Tango" Mrożka, pełna kolekcja najważniejszych tytułów Miłosza, Herberta, Iwaszkiewicza, Szymborskiej czy Herlinga-Grudzińskiego. Od skamandrytów po Świetlickiego i od Żeromskiego po Myśliwskiego. Na liście nie brakuje jednak dowodów, że literacki kanon wciąż ulega przewartościowaniu. Zaskoczeniem może obecność wśród najważniejszych książek stulecia pozycji mało znanych. Stało się tak np. z tego powodu, że ich autorzy mieszkali na emigracji, publikowali w niszowych wydawnictwach i nie mieli kontaktu z czytelnikami w kraju. Dziś czas nadrobić te zaległości.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i mamy nadzieję, że ten rodzaj literackiej zabawy przypadnie państwu do gustu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak