Polskie Radio

31. Bieg Niepodległości w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:22
To będzie rekordowy Bieg Niepodległości. Zapisało się na niego 22 tys. uczestników.
Jednym z wydarzeń zw. z obchodami Święta Niepodległości w Warszawie będzie Bieg Niepodległości
Jednym z wydarzeń zw. z obchodami Święta Niepodległości w Warszawie będzie Bieg NiepodległościFoto: shutterstock / Grand Warszawski

Trasa biegu Trasa biegu

Wydarzenie rozpocznie się o symbolicznej godz. 11.11, a poprzedzi je wspólne odśpiewanie hymnu.

Start i metę zlokalizowano przy ul. Stawki, nieopodal ronda Zgrupowania AK "Radosław", gdzie na kilkudziesięciometrowym maszcie powiewa największa w Warszawie flaga narodowa. Trasa wiedzie al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości. 

Zawodnicy będą biegli w dwóch kolumnach. Część będzie miała białe koszulki, a część czerwone. W ten sposób utworzy się flaga Polski.

Oprócz biegu głównego na 10 km przygotowano też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy - dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili Niepodległości na dystansie 1918 metrów.

Utrudnienia w ruchu Utrudnienia w ruchu

W związku z 31. Biegiem Niepodległości nastąpi wstrzymanie ruchu na ulicach:

- od godz. 5 na al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Anielewicza, na ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej, na ul. Słomińskiego na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Pamiętajcie o Ogrodach,

- od godz. 9.45 na trasie biegu dodatkowego Mila Niepodległości na ul. Jana Pawła II na odcinku od Ronda Zgrupowania AK Radosław do al. "Solidarności".

Na pozostałych ulicach obejmujących trasę biegu ruch zostanie wstrzymany od godz. 10.00 

Wydarzeniu patronuje radiowa Trójka.

Nie tylko Warszawa będzie świętowała rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Na przykład w Poznaniu ok. 15 tys. osób wystartuje w czwartej edycji Biegu Niepodległości RunPoland.

mat. promocyjne/kk

Zobacz więcej na temat: Święto Niepodległości 2019