Polskie Radio

Najlepsza piosenka

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 04:49
"Rocketman"
Grafika promująca film Rocketman w reż. Dextera Fletchera
Grafika promująca film "Rocketman" w reż. Dextera FletcheraFoto: oscar.go.com/mat.pras./polskieradio.pl

Nagrodę Oscara 92. ceremonii rozdania nagród Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej w kategorii "Najlepsza piosenka" w 2020 roku zdobywa Elton John i Taron Egerton za ilustrację muzyczną do filmu "Rocketman".

Film "Rocketman" to biograficzna historia życia legendy brytyjskiej sceny muzycznej sir Eltona Johna. Ukazuje artystę od lat młodości, które spędził w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów i przyjacielem, Berniem Taupinem.

Film ma już na koncie pierwsze wygrane. Otrzymał dwie statuetki Złotych Globów dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu (dla odtwórcy głównej roli w filmie, brytyjskiego aktora Tarona Egertona) oraz za najlepszą piosenkę dla duetu: Elton John i Taron Egerton. Film w czterech kategoriach był nominowany do nagrody BAFTA, Grammy, zdobył też nagrodę Critics Choice w kategorii najlepsza piosenka. Teraz zawalczy również o statuetkę Oscara. 

ReżyseriaDexter Fletcher

Produkcja: Elton John, Claudia Schiffer, David Reid, David Furnish, Matthew Vaughn, Steve Hamilton Shaw

W rolach głównych: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones, Steven Mackintosh, Tom Bennett

***

Film nominowany w kategorii:

Najlepsza piosenka - "(I’m Gonna) Love Me Again", wyk. sir Elton John i Taron Egerton
Zobacz więcej na temat: oscary 2020