Polskie Radio

"To, co najpiękniejsze...Zima". Powtarzamy koncert! #Zostańwdomu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:31
Zapraszamy Słuchaczy Polskiego Radia na powtórkę niezwykłego koncertu z cyklu " To, co najpiękniejsze...Zima". W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpił Filip Wojciechowski ze swoim zespołem i grającym na trąbce Garym Guthmanem oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Garyego Guthmana podczas koncertu To, co najpiękniejsze... - Zima
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Gary'ego Guthmana podczas koncertu "To, co najpiękniejsze... - Zima"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzycy wystąpili 25 stycznia 2019 roku; w ramach akcji #zostańwdomu przypominamy to niezwykłe wydarzenie.

Zespół Filip Wojciechowski Trio wystąpił w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja oraz gościnnie Gary Guthman.

W drugiej części wieczoru zabrzmiał koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

***

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada on liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, m.in. autorską płytę "Moments", na której pojawił się gościnnie Gary Guthman.

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak