Polskie Radio

Matura 2021. Matura z historii - renesans (powtórka)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 06:00
Wielkie odkrycia geograficzne, dokonania twórców renesansowych w dziedzinie kultury, reformacja i jej skutki, absolutyzm francuski, wojna trzydziestoletnia, rewolucja angielska, państwo polsko-litewskie w czasach ostatnich Jagiellonów, powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pierwsze wolne elekcje  - zapraszamy na przedmaturalną powtórkę z historii z Polskim Radiem!
Rensesans
RensesansFoto: Wikimedia Commons/dp

Poniżej prezentujemy artykuły i serwisy historyczne, które pomogą przygotować się do matury z historii. Wiedza podana jest w atrakcyjny sposób, w formie infografik, materiałów interaktywnych i audycji z udziałem historyków. Materiały bazują na bogatych zbiorach nagrań Polskiego Radia. 

W drugim artykule z cyklu prezentujemy propozycje dotyczące renesansu. Wybór oparliśmy o podstawę programową (zalecenia dla poziomu podstawowego i rozszerzonego) dla liceów i techników.

RENESANS

Odkrycia geograficzne i europejski kolonializm doby nowożytnej

Czasy renesansu 

Reformacja i jej skutki 

Europa w XVI-XVII w.

Państwo polsko-litewskie w czasach ostatnich Jagiellonów/ Powstanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów

Zagadnienia związane  z państwem polsko-litewskim i powstaniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów wyjaśniamy w serwisie specjalnym UNIA LUBELSKA [kliknij obrazek poniżej]: 


src=" //static.prsa.pl/ad460d29-7f51-4e4a-be5c-b4a77fd4c34a.file"

 

Pierwsze wolne elekcje i ich następstwa 

Renesans w Polsce

Zobacz więcej na temat: Matura 2021 W POLSKIM RADIU