Polskie Radio

Tadeusz Sznuk obchodzi osiemdziesiąte urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 10:00
Tadeusz Sznuk to wybitny publicysta i dziennikarz, z wykształcenia inżynier elektronik. Zasłużony prezenter radiowy i telewizyjny, niestrudzony popularyzator tematyki kulturalnej. Urodził się 80 lat temu w Kielcach. Najbardziej znany jest w pracy w Programie Pierwszym Polskiego Radia oraz jako prowadzący telewizyjny teleturniej "Jeden z dziesięciu". 
Tadeusz Sznuk
Tadeusz SznukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tadeusz Sznuk ukończył XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie oraz studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez dziesięć lat pracował w zawodzie inżyniera

Jest też licencjonowanym pilotem samolotów i śmigłowców oraz komentatorem pokazów lotniczych. Związany z Polskim Radiem od 1964 roku. Tworzył takie audycje jak "Sygnały dnia", "Lato z Radiem", "Cztery pory roku"

Czytaj także: 

W latach 70. XX wieku był prowadzącym studio w TVP2. Szeroką popularność przyniósł mu teleturniej "Jeden z dziesięciu", który prowadzi od 1994 roku. Do końca kwietnia 2007 roku prowadził niedzielną audycję "Dziesiąta z hakiem" w radiowej Jedynce. 

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI DOKUMENTALNEJ O HISTORII "LATA Z RADIEM": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

W 2005 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2011 roku Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Laureat wielu nagród, m.in. Złotego i Diamentowego Mikrofonu. Zdobywca tytułu Mistrza Mowy Polskiej. 

ZOBACZ WIDEO O HISTORII "LATA Z RADIEM": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

Czytaj także: 

 

oprac. rk 

Zobacz więcej na temat: Tadeusz Sznuk W POLSKIM RADIU