Polskie Radio

Cavaliada 2023. Diarmuid Howley zdobywcą nagrody pod patronatem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 22:50
Trzeci dzień zawodów Cavaliada Tour 2023 w Warszawie przyniósł kolejne trofeum dla polskich jeźdźców. Tego samego dnia miał miejsce konkurs Barier, gdzie zawodnicy rywalizowali nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem promocyjnym Polskiego Radia. Trofeum po emocjonującej walce zdobył Diarmuid Howley z Irlandii.
W konkursie Barier podczas Cavaliada Tour 2023 nagrodę pod patronatem Polskiego Radia zdobył Irlandczyk Diarmuid Howley
W konkursie Barier podczas Cavaliada Tour 2023 nagrodę pod patronatem Polskiego Radia zdobył Irlandczyk Diarmuid HowleyFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio
  • Zawody Cavaliada Tour 2023 odbywają się na warszawskim Torwarze w dniach 16-19 listopada.
  • Trzeciego dnia wydarzenia rozegrano zawody w ramach Średniej Rundy. W finale najlepszy rezultat osiągnął Jarosław Skrzyczyński.
  • Tego samego dnia przeprowadzono konkurs Barier; nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem promocyjnym Polskiego Radia, którą wywalczył Diarmuid Howley.

O nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem promocyjnym Polskiego Radia jeźdźcy walczyli w zawodach Barier, czyli konkursie o wzrastającym stopniu trudności. 

Najlepiej w konkurencji zaprezentował się Irlandczyk Diarmuid Howley, który wystąpił na koniu Coden Va. Tuż za nim uplasowało się dwoje Polaków; drugie miejsce zajęła Julia Błaszczak, a na najniższym stopniu podium, razem z My Relander z Estonii, stanął Adam Nicpoń.

Finał Średniej Rundy zaliczany do światowego rankingu o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko rozgrywany był na zasadach konkursu zwykłego na punkty i czas. Najtrudniejszymi zadaniami, jakie stały przed zawodnikami w tym wymagającym parkurze były: wysokość przeszkód (145 cm), dwie techniczne linie z szeregami, ale też ciasne zakręty.

Z tym zadaniem najlepiej poradził sobie Jarosław Skrzyczyński na koniu Komboy. - Poziom był wysoki, ponieważ konkurs był zwykły, bez rozgrywki i od początku trzeba było troszeczkę mocniej jechać, a wtedy często zdarzają się błędy. Przy tej prędkości i większych przeszkodach to już nie jest takie proste. Myślałem, że nie utrzymam tego wyniku do końca, ale dobrze się skończyło. Komboy to 8-letni koń. Tak naprawdę tutaj, na Cavaliadzie, Komboy pierwszy raz startuje w tak trudnych konkursach i z tego względu zdecydowałem się wybrać ten konkurs zamiast jutrzejszego Grand Prix. Muszę dać mu jeszcze trochę czasu. Pewnie pojedziemy z nim do Poznania, a potem zobaczymy co nowy rok przyniesie – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Udane występy w Średniej Rundzie zanotowali także inni Polacy. Piąty był Mściwoj Kiecoń na koniu Cicero, a siódmy wynik uzyskał Paweł Jurkowski na koniu Chacon 2. O krok od zwycięstwa był Michał Kaźmierczak na koniu Whoopy Boy, który uzyskał najlepszy czas dnia, ale niestety zrobił jedną zrzutkę.

Czytaj także: Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia na Cavaliada Tour

Cavaliada Tour 2023: kolejne trofeum dla Polaków

Zwycięstwo Jarosława Skrzyczyńskiego to kolejne zwycięstwo polskich jeźdźców podczas zawodów Cavaliada Tour 2023 w Warszawie. Pierwszego dnia zmagań, w najważniejszy pod kątem sportowym konkursie Dużej Rundy wygrał Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy. 

***

mat. organizatora/qch