Polskie Radio

Mariusz Witaczak i prof. Włodzimierz Marciniak gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2024 14:30
Gośćmi "Sygnałów dnia" w poniedziałek (18.03) będą: o godz. 7.15 Mariusz Witczak (KO), a o godz. 8.15 prof. Włodzimierz Marciniak, politolog. 
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

W sobotę odbyła się konwencja samorządowa Koalicji Obywatelskiej w Targach Kielce. Politycy ugrupowania przekonywali, że 7 kwietnia odbiją region świętokrzyski z rąk Prawa i Sprawiedliwości, a prezydentem Kielc zostanie kandydatka KO Agata Wojda.

Szef świętokrzyskiej PO poseł Artur Gierada powiedział, że województwo świętokrzyskie zmienia się pod względem sympatii politycznych. Jego zdaniem, 15 października mieszkańcy regionu pokazali, że Prawo i Sprawiedliwość nie może być pewne wygranej i straci władze także w sejmiku województwa. "Jestem pewny, że 7 kwietnia uratujemy województwo świętokrzyskie" – powiedział Gierada.

Szef resortu sprawiedliwości Adam Bodnar powiedział, że "te wybory są po to, aby przywrócić znaczenia pojęcia +obywatel+". "Wy, jako reprezentanci obywateli jesteście odpowiedzialni za ich upodmiotowienie, za to, żeby przypomnieć im, że każdy z nich ma prawdziwy i należyty głos we wspólnocie obywatelskiej" - powiedział Bodnar.

Czytaj także:

***

Na "Sygnały dnia" w poniedziałek (18.03) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Karol Surówka. 

IAR/ans