Polskie Radio
Section05
Daniel Wydrych

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem. Jakie nastroje panują wśród piłkarzy?

Biało-Czerwoni po porażce z Francją pożegnali się z Katarem. - Sam wynik przed mistrzostwami na pewno bardzo by nas cieszył, jednak po naszych piłkarzach i trenerze aż za bardzo było widać, że 1/8 finału to był jednocześnie cel minimum i maksimum - komentuje Filip Jastrzębski z Programu 1 Polskiego Radia. Co na to selekcjoner i piłkarze?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski jedynka mundial 2022 Katar 2022 Filip Jastrzębski Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Czesław Michniewicz

Nagrody Mediów Publicznych 2022. Krzysztof Czabański: polska kultura dysponuje wspaniałymi twórcami

Łukasz Borowicz został laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. Dyrygent tylko dla Polskiego Radia zarejestrował prawie 800 utworów. Podczas gali uhonorowano także: Marię Dłużewską, Leszka Długosza i prof. Andrzeja Zybertowicza. - To kolejna edycja Nagród Mediów Publicznych, która pokazuje, jak wspaniałymi twórcami dysponuje polska kultura - mówił Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Nagrody Mediów Publicznych 2022 Polskie Radio Łukasz Borowicz Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Mariusz Pieśniewski Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Maria Dłużewska Andrzej Zybertowicz Leszek Długosz

"Choinki Jedynki 2022". Rozpoczęliśmy licytacje dzieł przyjaciół radiowej Jedynki

W ramach "Choinek Jedynki" wraz z wybranymi przez jury rysunkami dzieci na licytacje trafią prace przygotowane przez przyjaciół radiowej Jedynki oraz przekazane przez nich dary rzeczowe. Niektóre z dzieł powstały podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia. Licytację przekazanych prac rozpoczęliśmy w poniedziałek (5.12) w "Czterech porach roku".
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Anna Dymna Agata Kornhauser-Duda Daniel Wydrych

"Spokojnie, to tylko Katar". Specjalne studio po meczu Francja - Polska [ZOBACZ]

Piłkarska reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Thumama w Dosze spotkaniu tej fazy "Biało-Czerwoni" przegrali z Francuzami 1:3 (0:1).Zapraszamy na studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar", w którym nasi goście oceniLI grę polskiej reprezentacji. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

"Bronimy się świetnie, ale później jest wybijanka". Filip Jastrzębski z Kataru

- Na tym mundialu dzieje się coś niesamowitego. Słabsi potrafią odrabiać straty i jeszcze w dodatku wygrywać. Zapowiada nam się naprawdę bardzo ciekawy mundial - mówi prosto z Kataru Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, nawiązując do sensacyjnych zwycięstw Arabii Saudyjskiej nad Argentyną i Japonii nad Niemcami. Sprawdziliśmy też, jakie nastroje panują w polskiej kadrze przed sobotnim meczem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Filip Jastrzębski Grzegorz Jankowski

"Spokojnie, to tylko Katar". Specjalne studio po meczu Polska - Argentyna [WIDEO]

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata Katar 2022 reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2. Biało-Czerwoni awansowali jednak do 1/8 finału mundialu, gdzie zmierzą się z Francją. W Programie 1 Polskiego Radia - w specjalnym studiu pomeczowym "Spokojnie, to tylko Katar" - spotkanie skomentowali Andrzej Mastalerz, Marek Wiernik i Marek Dutkiewicz. Gospodarzem był Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

Tomasz Kowalczyk przed meczem Polska - Argentyna. "Na tym mundialu dobrze się bronimy"

Już o godz. 20.00 Biało-Czerwoni zmierzą się z Argentyną o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. - Argentyna na razie nie pokazała na tych mistrzostwach jakiejś fenomenalnej piłki, a my dobrze się bronimy. Dlaczego więc nie powalczyć? - mówi prosto z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak nasze szanse przed hitowym meczem ocenia selekcjoner Czesław Michniewicz?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Filip Jastrzębski lionel messi Grzegorz Jankowski

Spojrzeć w oczy zesłanych na Syberię. Edyta Poźniak laureatką nagrody BohaterON

Za reżyserię i scenariusz serii sześciu filmów dokumentalnych "Dzieci Syberii" przygotowanych wspólnie z Olafem Ważyńskim Edyta Poźniak otrzymała nagrodę Złoty BohaterON im. Powstańców Warszawskich w kategorii Dziennikarz. Produkcja redaktorów Polskiego Radia opowiada o losie dzieci zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. - Tej historii poświęcam sporą część mojej dziennikarskiej aktywności - opowiada Edyta Poźniak.
Zobacz więcej na temat:  Edyta Poźniak Daniel Wydrych BohaterON

Bezpieczna jazda samochodem w sezonie zimowym. O czym powinniśmy pamiętać?

Władze Podhala chcą wprowadzenia nakazu jazdy o tej porze roku na zimowych oponach. Pomysł ma związek z problemem turystów, którzy przyjeżdżają w góry na letnim lub całorocznym ogumieniu, co skutkuje licznymi kolizjami. Zima zaskakuje kierowców jednak również poza terenami górskimi. Jak powinniśmy przygotować się do wypraw samochodowych o tej porze roku?
Zobacz więcej na temat:  samochody Daniel Wydrych motoryzacja bezpieczeństwo na drodze Elżbieta Raczyńska zima

Bezpieczna jazda samochodem w sezonie zimowym

Władze Podhala zamierzają wprowadzić nakaz jazdy na zimowych oponach. Pomysł ma związek z problemem turystów, którzy przyjeżdżają w góry na letnim lub całorocznym ogumieniu, co skutkuje licznymi kolizjami. W kontekście tego planu podhalańskich władz w "Czterech porach roku" zastanowimy się, o czym powinni pamiętać kierujący pojazdami w sezonie zimowym.
Zobacz więcej na temat:  samochody Daniel Wydrych motoryzacja bezpieczeństwo na drodze

"Spokojnie, to tylko Katar". Studio po meczu Polska - Arabia [WIDEO]

W drugim meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0. Po zakończeniu transmisji spotkania zaprosiliśmy na wyjątkowe studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar". Gospodarzem programu był Daniel Wydrych, zaś gośćmi - Marek Dutkiewicz, Andrzej Mastalerz, Maciej Szczepanik i Mateusz Szczepanik.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

Filip Jastrzębski z Kataru. "Słabsi potrafią odrabiać straty i wygrywać"

- Na tym mundialu dzieje się coś niesamowitego. Słabsi potrafią odrabiać straty i jeszcze w dodatku wygrywać. Zapowiada nam się naprawdę bardzo ciekawy mundial - mówi prosto z Kataru Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, nawiązując do sensacyjnych zwycięstw Arabii Saudyjskiej nad Argentyną i Japonii nad Niemcami. Sprawdziliśmy też, jakie nastroje panują w polskiej kadrze przed sobotnim meczem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Krzysztof Świątek Filip Jastrzębski

"Nadzieje zawsze będą spore". Tomasz Kowalczyk z Kataru

Reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Meksykiem w pierwszym meczu Mistrzostw Świata Katar 2022. Zwycięstwo było jednak bardzo blisko, ale Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. - Po prostu strzelił w to miejsce, w które rzucił się Guillermo Ochoa - komentuje z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak ocenia szanse Polaków w kolejnym meczu?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Grzegorz Jankowski Aleksander Ziemiańczyk Krystian Bielik