Polskie Radio

Skrzypczyk, Skawiński i Uniatowski w Programie 1. Jak powstają przeboje?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 14:02
W Poniedziałek Wielkanocny w Programie 1 Polskiego Radia nie zabraknie wspaniałych gości. O recepcie na udany przebój opowiedzą: Jerzy Skrzypczyk, współzałożyciel, perkusista, lider Czerwonych Gitar oraz Grzegorz Skawiński, autor tekstów, kompozytor, wokalista Kombii. W studiu radiowej Jedynki pojawi się także wokalista Sławek Uniatowski, który zdradzi sekret idealnej interpretacji znanego hitu.
Jaka jest recepta Grzegorza Skawińskiego na przebój?
Jaka jest recepta Grzegorza Skawińskiego na przebój?Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W audycji dwa pokolenia dziennikarzy, dwa spojrzenia na ponadczasowe przeboje. Zaprezentujemy m.in. nasz subiektywny wybór znanych piosenek w wersjach oryginalnych, jak i innych wykonaniach.

Ostatnio w audycji:

"Zielono mi", "Do zakochania jeden krok", "Przygoda z Marią" - to szlagiery nucone przez pokolenia. Ich autorem jest człowiek orkiestra, pionier polskiej, nowoczesnej perkusji jazzowej i wokalista. Do tego dziennikarz, fotografik i kierowca rajdowy. W audycji "Czas pogody" gościł Andrzej Dąbrowski.

Artysta występował jako perkusista, m.in. z takimi sławami jak Josephine Baker i Stan Getz, aż do dnia, kiedy sam wyszedł na estradę z mikrofonem w dłoni.

"Prawdziwi artyści niczym najdroższe wino" - tak o Andrzeju Dąbrowskim napisała jedna ze słuchaczek. Jaki jest jego przepis na sukces? - Wiążę piękne melodie z tekstem. W piosence musi być tekst, który mnie po prostu powala. Mają to w sobie jazzowe ballady. Są piękne i mają znakomite teksty, o miłości. Większość piosenek, które śpiewałem, była właśnie o miłości, bo przecież nie ma nic piękniejszego - mówił w radiowej Jedynce.

Zobacz także:

***

Na audycję specjalną w Programie 1 Polskiego Radia w Poniedziałek Wielkanocny (1.04) w godz. 10.00-12.00 zapraszają Zbigniew Krajewski i Kamil Wicik.

DS