Polskie Radio
Section05
Zbigniew Krajewski

Roman Wilhelmi - legenda polskiego teatru i polskiej kinematografii

Roman Wilhelmi to wybitny aktor filmowy i teatralny, który przez 30 lat związany był z Teatrem Ateneum w Warszawie. Grał zarówno w repertuarze współczesnym, jak i klasycznym. Związany był również z Teatrem Telewizji oraz Teatrem Polskiego Radia. W kinie debiutował w 1957 roku, a wiele jego serialowych ról do dziś określanych jest mianem kultowych.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Roman Wilhelmi FILM kino KULTURA biografia

Wiesław Ochman: przed występem mam zawsze tremę, tego nie da się wykasować

Ceniony śpiewak operowy, znakomity tenor, gawędziarz, sypiący anegdotami jak z rękawa, a do tego... magister inżynier ceramiki i malarz w jednym - Wiesław Ochman. Z artystą w "Czasie pogody" wspominaliśmy jego występy na największych scenach operowych świata, rozmawialiśmy o działalności charytatywnej i o sukcesie jego wnuka Krystiana Ochmana. 
Zobacz więcej na temat:  opera śpiew Wiesław Ochman Krystian Ochman Zbigniew Krajewski kompozytor muzyka klasyczna Teatr Wielki - Opera Narodowa

Wojciech Gąssowski: trzeba mieć dystans do wszystkiego co się robi [WIDEO]

Wojciech Gąssowski, wokalista, gitarzysta i kompozytor, w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim opowiedział o największych przebojach, czerpaniu radości z ciągłego koncertowania i szukaniu przyjemności w codzienności. - Trzeba mieć dystans do wszystkiego, co się robi - przekonuje. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Wojciech Gąssowski muzyka rozrywkowa Zielone wzgórza nad Soliną Gdzie się podziały tamte prywatki? MUZYKA

Wielkanoc w Jedynce. Muzyka, audycje i transmisje nabożeństw

Program 1 Polskiego Radia na Święta Wielkanocne przygotował dla słuchaczy ciekawą ofertę. Na antenie radiowej Jedynki pojawiły się m.in. audycje specjalne oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. To wszystko w ciekawej oprawie świątecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Roman Czejarek Daniel Wydrych Grzegorz Osiecki Joanna Ficińska Artur Wolski Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Monika Chrobak Sława Bieńczycka Kamil Wicik Katarzyna Kobylecka Przemysław Goławski Aleksandra Tykarska Małgorzata Bartas-Witan Agnieszka Kozłowska-Łysko Patryk Michalski Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Janusz Kukuła Zbigniew Krajewski Wojciech Urban

Andrzej Rybiński: w młodości na pierwszym miejscu byli dla mnie Beatlesi

Andrzej Rybiński na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę Dwa Plus Jeden. Następnie wraz z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył zespół Andrzej i Eliza. Od lat 80. rozwija karierę solową. Jest autorem przebojów, takich jak m.in.: "Nie liczę godzin i lat", "Pocieszanka" czy "Znajdę cię". Wśród swoich młodzieńczych fascynacji wymienia muzykę Beatlesów. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Andrzej Rybiński muzyka rozrywkowa MUZYKA Wielkanoc

Skrzypczyk, Skawiński i Uniatowski w Programie 1. Jak powstają przeboje?

W Poniedziałek Wielkanocny w Programie 1 Polskiego Radia nie zabraknie wspaniałych gości. O recepcie na udany przebój opowiedzą: Jerzy Skrzypczyk, współzałożyciel, perkusista, lider Czerwonych Gitar oraz Grzegorz Skawiński, autor tekstów, kompozytor, wokalista Kombii. W studiu radiowej Jedynki pojawi się także wokalista Sławek Uniatowski, który zdradzi sekret idealnej interpretacji znanego hitu.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Skrzypczyk Czerwone Gitary Grzegorz Skawiński Kombii Sławek Uniatowski Zbigniew Krajewski Kamil Wicik

Tadeusz Woźniak wspomina Ernesta Brylla

Nie żyje Ernest Bryll. Poeta, dramatopisarz i prozaik zmarł w wieku 89 lat. - Był jednocześnie wybitnym wieszczem i człowiekiem kultury popularnej. W jednej i drugiej dziedzinie osiągnął wyżyny. Już w czasach komuny grane były jego przestawienia teatralne, zarówno te bardzo poważne, jak i musicalowe. Wszystkie z ogromnymi sukcesami - powiedział na antenie Jedynki muzyk i kompozytor Tadeusz Woźniak. 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Woźniak piosenka Zbigniew Krajewski Ernest Bryll wspomnienie literatura polska piosenka Jan Kochanowski odeszli 2024

Andrzej Dąbrowski: w piosence musi być tekst, który mnie po prostu powala

"Zielono mi", "Do zakochania jeden krok", "Przygoda z Marią" - to szlagiery nucone przez pokolenia. Ich autorem jest człowiek orkiestra, pionier polskiej, nowoczesnej perkusji jazzowej i wokalista. Do tego dziennikarz, fotografik i kierowca rajdowy. W audycji "Czas pogody" gościł Andrzej Dąbrowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski kabaret piosenka Andrzej Dąbrowski