Polskie Radio

Aga Zano w Jedynce. O książce "Czas starego Boga" Sebastiana Barry'ego

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2024 07:00
W audycji "Moje książki" tłumaczka literatury angielskiej Aga Zano opowiedziała o twórczości wybitnego irlandzkiego pisarza Sebastiana Barry'ego, który poruszając w swoich powieściach trudne problemy, nie ucieka jednocześnie od pokazywania piękna, miłości i delikatnego humoru. 
W Jedynce rozmawialiśmy o książce Sebastiana Barryego Czas starego Boga
W Jedynce rozmawialiśmy o książce Sebastiana Barry'ego "Czas starego Boga"Foto: Guillem Lopez/PAP

Najnowsza na polskim rynku książka Sebastiana Barry'ego to "Czas starego Boga" - opowieść o emerytowanym policjancie Tomie, u którego pewnego dnia zjawiają się młodsi koledzy z pracy i proszą o pomoc w śledztwie. Tematyka tego dochodzenia zmusza Toma, by powrócił do traumatycznych przeżyć swoich i swojej żony, gdy jako dzieci cierpieli w sierocińcach prowadzonych przez księży.

Ostatnio w audycji:

Gościem audycji "Moje książki" był pisarz Wojciech Chmielarz, który opowiedział w rozmowie z Magdą Mikołajczuk o swojej nowej książce pt. "Zbędni".

Wojciech Chmielarz jest autorem bestsellerowych kryminałów i thrillerów psychologicznych, znanym przede wszystkim z cyklu książek z komisarzem Jakubem Mortką. Był dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, został jej laureatem w 2015 roku za powieść "Przejęcie". Za tom "Żmijowisko" został w 2019 roku wyróżniony nagrodą "Złoty Pocisk" w kategorii najlepszy kryminał. W 2022 roku otrzymał Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa za powieść "Dług honorowy". W 2023 roku przyznano mu Nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za powieść "Długa noc".

Zobacz także:

***

Na "Moje książki" w środę (10.07) o godz. 23.05 zaprosiła Magda Mikołajczuk.

DS