Polskie Radio

Andrzej Piaseczny i Kacper Dworniczak w "Muzycznej Jedynce"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 11:15
W "Muzycznej Jedynce" gościć będziemy Andrzeja Piasecznego oraz Kacpra Dworniczaka, młodego, utalentowanego gitarzystę klasycznego, studenta Kunst-Universität Graz w Austrii, laureata ponad 40 polskich i międzynarodowych konkursów gitarowych m.in. w Niemczech, Japonii, Francji, Stanach Zjednoczonych. Pomówimy o kulisach współpracy artystów, której owocem jest piosenka "Zanim święta". Dzisiaj jej premiera na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Andrzej Piaseczny będzie gościem Muzycznej Jedynki
Andrzej Piaseczny będzie gościem "Muzycznej Jedynki"Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

W tym tygodniu naszą Płytą Tygodnia są rozszerzone i zremiksowane kultowe albumy The Beatles - 1962-1966 ("The Red Album") i 1967-1970 ("The Blue Album"). Po raz pierwszy w całości w prawdziwym stereo i Dolby Atmos! Wydawnictwa są już dostępne w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Czytaj także:

"Muzyczna Jedynka"

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w piątek (17.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Kamil Wicik.

DS