Section06
Lista audycji

24 Pytania - Rozmowa Poranka

W porannych rozmowach gościmy najczęściej polityków, ekspertów, ale także szefów największych instytucji. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.

24. Poziom – Magazyn Nowych Technologii

24. Poziom to audycja poświęcona nowym technologiom i grom komputerowym. W sobotę twórcy gier i autorzy najciekawszych projektów technologicznych przybliżają słuchaczom Polskiego Radia 24 skomplikowane zagadnienia cyfrowego świata.

7 Dni: Wschód

7 dni: Wschód to audycja poświęcona ostatnim wydarzeniom w państwach byłego Związku Radzieckiego, ale także ich relacjom z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej. Autor podsumowuje w niej miniony tydzień i komentuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, najważniejsze wydarzenia.

7x24

Na antenie Polskiego Radia 24, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę dostarczamy słuchaczom najważniejsze informacje i gorące komentarze. Audycja "7x24" jest kwintesencją tego co robimy w każdej minucie naszego programu.

Cafe Armia

W sobotnie poranki eksperci ds. wojskowości i znawcy historii Polski komentują istotne wydarzenie dotyczące tematyki obronności naszego kraju. Cafe Armia to audycja prezentująca słuchaczom Polskiego Radia 24 aktualne informacje z zakresu zagrożeń i działań wojennych prowadzonych na świecie.

Debata Dnia

Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Dnia eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, którymi żyją Polacy.

Debata Poranka

Komentarze, opinie, analizy. Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Poranka eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, które w nurtują Polaków. Zapraszamy od poniedziałku do piątku.

Gorący Temat

O najważniejszym, dominującym w danym dniu przekaz medialny temacie, mówimy w Polskim Radiu 24. Głos zabierają zaproszeni do studia goście. Wśród nich publicyści i eksperci.

Historia na dziś

Audycja historyka i publicysty Tadeusza Płużańskiego. Prowadzący zaprasza do studia Polskiego Radia 24 gości - historyków, publicystów, z którymi objaśnia najnowszą historię Polski.

Interakcje

Razem z zaproszonymi gośćmi omawiamy kwestie psychologiczno-społeczne. To jest moment, gdy po całym dniu można pomyśleć o sobie - znaleźć czas na refleksję i skonfrontować swoje doświadczenia z wiedzą specjalistów.

Jakim Prawem

Rozmowy z gośćmi o założeniach reformy sądownictwa, ale także o problemach, z którymi stykamy się jako "klienci" wymiaru sprawiedliwości.

Jeden na Jednego

Program Jerzego Jachowicza. Gospodarz audycji zaprasza do audycji znanych, ważnych uczestników debaty publicznej. Rozmowa dotyczy zazwyczaj sytuacji społecznej i politycznej Polski.

Kapitał i praca

Program o sprawach społecznych i gospodarczych. Rozmawiamy o tym, co jest ważne dla każdego z nas w codziennym życiu, o: wynagrodzeniach, emeryturach, służbie zdrowia, edukacji, świadczeniach socjalnych. O tym wszystkim, w Radzie Dialogu Społecznego, debatują związki zawodowe i pracodawcy i to eksperci z tych środowisk będą moimi gośćmi.

Konfrontacje Idei

Zaproszeni do studia goście dyskutują o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Kulisy spraw

Dziennikarze śledczy: Rafał Dudkiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Kurtz i Wojciech Surmacz odsłaniają tajemnice afer i śledztw.

Ludzie Gospodarki

Gośćmi audycji są założyciele przedsiębiorstw, ich właściciele, a także eksperci zajmujący się gospodarką. W Polskim Radiu 24 opowiadają o zdobywaniu rynku, zdradzają przepis na dochodowy biznes, a także przybliżają sposób funkcjonowania swoich firm.

Magazyn Europejski

O tym, co ważne dla Europy i Unii Europejskiej, w relacjach naszych korespondentów z Brukseli i Strasburga.

Magazyn Sportowy

Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24 to informacje, a także spotkania z wybitnymi osobistościami sportowego świata. Rozmowy, analizy i relacje ze sportowych aren Polski i świata, a także możliwość poznania swoich sportowych idoli.

Między kropkami

Literatura budzi w nas wątpliwości, skłania do myślenia. Rozmawiamy o tym, co w książkach ukryte, nieoczywiste, niedopowiedziane. W audycji Między Kropkami – o najważniejszych książkach mówią zaproszeni goście-pisarze.

Młoda audycja polityczna

Gośćmi audycji są młodzi ludzie, przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, instytucji i stowarzyszeń młodzieżowych.

Na scenie

Zapraszam Państwa na scenę. Moi goście: reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy opowiedzą o sztukach nowych i tych ciągle nieschodzących z afisza. Spróbujemy przekonać Państwa, że teatr, choć wymagający, jest sztuką egalitarną i że warto czerpać z niej na co dzień.

Na zdrowie

Magazyn medyczny, w którym omawiamy najczęstsze problemy zdrowotne Polaków.

Nos Kleopatry

Biaise Pascal twierdził, że gdyby Kleopatra miała krótszy nos, inne byłyby losy świata. O wszystkim tym, co dzieje się dziś, decyduje nasza przeszłość. Co ją wprawiało w ruch? Czy mogła być inna? Jak o niej rozmawiać?

O sobie samych

Jacy jesteśmy, czy umiemy zrozumieć innych, czy potrafimy spojrzeć na nich bez uprzedzeń? Prawie wszystko co nas otacza nie jest zero-jedynkowe, czarne i białe - to co nas otacza, mieni się wszelakimi odcieniami szarości. Zaprasza Olga Mickiewicz-Adamowicz.

Orzeł czy reszka

Rozmowy polityczne, związane z tematami poruszanymi podczas spotkań klubu dyskusyjnego Ronina.

Pamiętaj – to Solidarność

W sierpniu 1980 roku przetoczyła się przez Polskę fala protestów, które doprowadziły do powstania Solidarności. Czy dziś pamięta się o Sierpniu '80? Jak powstawała Solidarność i jaką rolę związek odegrał w przemianach demokratycznych i społecznych w Polsce. O tym w audycji „Pamiętaj – to Solidarność”.

Pogotowie Konsumenckie

W audycji o wzajemnych relacjach, prawach i obowiązkach spoczywających na obydwu stronach – sprzedających i kupujących towary i usługi.

Rozmowa Kulturalna

Rekomendacje i informacje na temat aktualnych wydarzeń ze świata kultury, które w studiu PR24 - na żywo - przekazują osobiście twórcy kultury: artyści, muzycy, aktorzy, plastycy, designerzy, kompozytorzy.

Rozmowa PR 24

Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. Nie brakuje też emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Rozpruwacz kulturalny

Słuchacze dowiedzą się, jak ważne wydarzenia historyczne i polityczne znajdują odbicie w dziełach kultury. Autorska audycja Jakuba Moroza.

Rządy Pieniądza

Audycja o tematyce ekonomicznej. Zaproszeni goście rozmawiają w Polskim Radiu 24 o najważniejszych wydarzeniach i procesach gospodarczych ważnych dla świata i dla Polski.

Słowem Niepodległa

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Polskie Radio 24 startuje z cyklem cotygodniowych audycji pod hasłem Słowem Niepodległa.

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Społeczny punkt widzenia

Audycja Anny Grabowskiej o aktualnych sprawach społecznych, ważnych dla każdego Polaka jak emerytury, zasiłki, warunki zatrudnienia.

Szukając dziury w całym

Ze swoimi gośćmi Łukasz Warzecha rozmawia na tematy niewygodne dla decydentów wszystkich opcji. Tezy są kontrowersyjne, a wnioski często niewygodne. Nie podporządkowuje się dogmatom ani politycznej poprawności. Szuka dziury w całym.

Świat w Powiększeniu

Świat w Powiększeniu to audycja poświęcona tematyce międzynarodowej. To także bieżący komentarz do najważniejszych wydarzeń i przemian zachodzących na świecie. Konflikty, egzotyczne państwa, problemy społeczne świata – o tym wszystkim w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

Trendy kultury

Autorska audycja Joanny Sławińskiej poświęcona najważniejszym - w subiektywnej ocenie autorki - wydarzeniom ze świata kultury. W programie rozmowy z twórcami kina i teatru oraz z pisarzami i ekspertami w dziedzinie kultury.

Utracone, Odzyskane

Podczas II wojny światowej w imię niszczenia polskiej tożsamości narodowej plądrowano muzea i niszczono zbiory. Potrafimy wskazać ok. 63 tys. zrabowanych dzieł. Dzisiaj na światowych aukcjach wypływają dzieła skradzione z polskich zbiorów. Gdzie może być "Portret Młodzieńca" Rafaela? Jak wróciła do Polski "Dama z łasiczką"? Na te pytania odpowiedzi szuka Magdalena Ogórek.

W Gruncie Rzeczy

W powodzi medialnych doniesień umykają nam często kwestie najważniejsze. Bieżąca polityka stanowi dogodny pretekst, żeby o nich rozmawiać.

Warto czytać

Najważniejsze książki i interesujący autorzy w magazynie o książkach i rynku czytelnictwa w Polskim Radiu 24.

Weekend kulturalny

Mówimy, co ważnego dzieje się w świecie kultury i sztuki. Gośćmi audycji są artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, a także krytycy sztuki.

Wróżenie z faktów

Prognozowanie przyszłych wydarzeń jest czynnością bardzo niewdzięczną, zwłaszcza w Polsce. Jeżeli publicysta pomyli się w swoich prognozach, bywa bezlitośnie krytykowany. Mimo to autor audycji Łukasz Warzecha ze swoimi gośćmi podejmuje to ryzyko.

Zdziwienie tygodnia

Program, w którym dziwimy się rozmaitym odkryciom naukowym. Są one na tyle zaskakujące, że warto im poświęcić nieco uwagi.

Życie z duszą czy bez

Filip Memches próbuje odpowiedzieć, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze.
Section07
Section21