Section50
Section00
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
29.01.2014

Gramy: Zemaria - A Flora

Kolejna opowieść o muzyce pozbawionej granic: transport dobrego soundu z Brazylii via Berlin.

Zemaria to czteroosobowa grupa pochodząca z Vitorii, miasta, które nie jest ani Rio, ani Sao Paulo, ale jest za to stolicą stanu Espirito Santo, jak udało mi się ustalić, nazwa stanu nie ma nic wspólnego z alkoholem. To, czego nie udało się ustalić, to to, czy zespół nazwał się na cześć piłkarza, czy po prostu nazwa wydawała się być cool. Tak czy inaczej, brazylijski zespół przymierza się do szturmowania europejskiego rynku koncertowego z Berlina.

"A Flora" jest idealnie zbalansowaną mieszanką rockowego zacięcia i wyrazistych, elektronicznych akcentów. Nie trzeba za bardzo wnikać w strukturę numeru, żeby wychwycić popową przystępność, w którą zapakowany jest najnowszy singel brazylijskiej czwórki. Nie jest to połączenie oryginalne, ale przecież nie od każdego numeru tego oczekujemy. "A Flora" pochodzi z wydanego w maju zeszłego roku albumu "Great Escape", który przepełniony jest numerami podobnymi do tej nowości na naszej antenie. Oczywiście, wcześniej zrobiło się o nich głośno, kiedy ten numer został umieszczony na soudtracku do pewnej gry będącej symulatorem piłkarskim, ale o promocyjnej sile takiego zabiegu pisałem już wcześniej.


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.