Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

fot.archiwum artysty
fot.archiwum artysty
07.05.2014

Gramy: Igoronco - Pogadajmy o hip-hopie

Niestandardowe podejście do rapu.

Wśród wielu moich znajomych panuje opinia, ze człowiekowi zbliżającemu się do trzydziestki po prostu nie wypada interesować się rapem, bo przecież to tylko rymowanki o tym, jak minął dzień, a często przecież mija na siedzeniu przed blokiem i narzekaniu na rzeczywistość i system uosabiany przez czepiające się do wszystkiego służby mundurowe. Stereotypy - jednymi się brzydzimy, starając się przygotować obronną flotę racjonalnych z naszego punktu widzenia argumentów, drugie akceptujemy bez mrugnięcia okiem dołączając do tłumu wściekłych dżihadystów. Poznaniak Szymon Woźniak na warunki polskie tworzy coś poza konwenansami i chwała mu za to.
Dla Szymona rap jest raczej formą wyjściową, młodzieńczą pasją będącą u korzeni jego artystycznej tożsamości, a nie samą tożsamością sensu stricto. Słychać to głównie w jego ozdobionych poetyckim sznytem tekstach, charakterystycznym flow odbiegającym od standardów obecnych na polskiej scenie - co zapewne dla ortodoksyjnych hip-hopowych głów jest czynnikiem dyskwalifikującym jego twórczość. Nawet bity wybierane przez Szymona są niebanalne, oryginalne, odstające od wszystkiego śmigającego w znanych przeciętnemu zjadaczowi rapu rejonach.  "Pogadajmy o hip-hopie" jest zapowiedzią nowego krążka poznańskiego rapera, który, jak sam przyznaje, postanowił tym razem nagrać materiał "mocno hip-hopowy". "Na rapie EP" swoją premierę krajową internetową będzie miało dwunastego dnia maja, czyli już za chwilę. W międzyczasie sprawdźcie poprzedni, z jednej strony świeży, eksperymentalny, a z drugiej trudny w odbiorze album "Międzyczas".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl