Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

fot. CC Bookings
fot. C&C Bookings, foto: C&C Bookings
31.08.2017

Czwarta Scena Czwórki: Jurek Przeździecki

Jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny techno, Jurek Przeździecki wystąpił na naszej scenie w sobotę, dziewiątego września.

Jurek Przeździecki pochodzi z Polski, urodził się w Warszawie w 1973 roku. Jako 10 latek rozpoczął grę na fortepianie. Był to jego pierwszy kontakt z muzyka poważną. Kompozycje Chopina, Bethovena i Bacha, rozpaliły w nim jak iskra miłość do muzyki i wielka pasje trwającą do dziś.

Będąc studentem Akademii Sztuk Pięknych, Jurek zetknął się z muzyka elektroniczną, był to przede wszystkim new beat i industrial. Grupy Front 242, Psychic TV, Throbbing Gristle, SPK czy Coil na zawsze zmieniły jego stosunek do muzyki, już nie chciał jej odtwarzać - chciał tworzyć ją sam. Od tego czasu pasja jego owocowała wieloma bardzo różnymi stylistycznie utworami. Od jazzowo-noisowych brzmień, poprzez psy-trance do techno. Grał w Japonii, Australii, USA, Afryce Południowej, Brazylii, Portugalii, Norwegii i Niemczech.

W każdym gatunku muzyki Jurek poszukuje oryginalności, własnej definicji muzyki, jej emocjonalnego charakteru i estetycznego wyrazu. Mimo silnej potrzeby harmonii lubi eksperymentować i przekraczać konwencje przypisane do stylów. Inspiruje go współczesna muzyka poważna jak i elektroniczna. Jako producent muzyki elektronicznej Jurek ma na swoim koncie 2 albumy, wiele singli i pojedynczych utworów na składankach dla takich wytworni jak: Digital Structures, Horns And Hoofs, Headstick Recordings, Spiral Trax International, Freeze (Magazine), Neurobiotic Records, Natraj Temple, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records, Aeon Records, Hadshot Haheiza, Pagoda Records, Digital Psionics, Crotus Records, Fabularecords, Mechanical Dragon Records, Cold Groove Records i innych. Dziś nagrywa dla Cocoon, Affin, Recognition, Boshke Beats oraz Whirlpoolsex Music. Jego solowy album został wydany przez Definition Records w kwietniu 2011. Czując potrzebę nieustannego rozwoju studiuje prywatnie kompozycję, fortepian i teorię muzyki współczesnej.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl