Section50
Section00
Fragment okładki płyty Mezzanine, Massive Attack
Fragment okładki płyty "Mezzanine", Massive Attack, foto: mat. promocyjne
14.09.2018

Massive Attack zapowiedzieli reedycję "Mezzanine".

Odświeżona wersja klasycznego albumu na dwudziestolecie jego wydania.

Massive Attack ogłosili specjalną reedycję wydanej w 1998 roku przełomowej płyty "Mezzanine". Kultowy krążek formacji z Bristol, na którym znalazły się takie utwory jak "Teardrop" i "Angel" został zremasterowany i będzie dostępny zarówno w standardowym wydaniu CD jak i rozszerzonym "box secie" z płytami winylowymi.

Specjalna pudełkowa wersja płyty zostanie wzbogacona o książkę z ekskluzywnymi ilustracjami autorstwa Roberta Del Naja i Nicka Knighta. Odświeżony album zapisany zostnie na dwóch woskowych krążkach, a na trzecim dołączonym do zestawu znajdą się nieznane dotąd remiksy stworzone przez Mad Professora w 1998 roku (dostępne również w edycji CD).

Pre-order reedycji dostępny jest tu. Wysyłka wersji CD rozpocznie się w listopadzie, a winyle wyruszą do nabywców w grudniu.

Brytyjska grupa w tym roku już uczciła dwudziestolecie wydania "Mezzanine" zapisując utwory na 920 tysiącach krótkich nici DNA.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.