Section50
Section00
Okładka płyty Originals Princea
Okładka płyty "Originals" Prince'a, foto: mat. promocyjne
25.04.2019

Ukaże się nowy album z piosenkami Prince'a

"Originals" zostanie wydany w czerwcu.

The Prince Estate i Warner zapowiedzieli właśnie "Originals", nowy album, na którym znajdzie się piętnaście wcześniej niepublikowanych demówek artysty. Składankę stworzą piosenki napisane przez Prince'a i wydane póżniej przez artystów takich jak Time, Vanity 6, Sheila E., the Bangles czy Apollonia 6. Wyborem utworów zajęli się Troy Carter reprezentujący zmarłego twórcę i Jay-Z.

7 czerwca składanka trafi na serwis Tidal i przez następne dwa tygodnie dostępna będzie wyłącznie tam. 21 czerwca wytwórnia Warner formę CD, a w lipcu dostępne będą edycje na płytach winylowych.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Never-before-heard Prince music is coming. 💜 June 7th. Exclusively on TIDAL. #TIDALXPrince

Post udostępniony przez TIDAL (@tidal)

Wiele z utworów, które znajdziemy na składance stało się hitami znanymi z repertuarów innych artystów. Można tu wyróżnić chociażby "Jungle Love" od Time, "The Glamorous Life" The Bangles, czy niezapomniane "Nothing Compares 2 U" w wykonaniu Sinead O'Connor. Całą tracklistę znajdziecie poniżej (w nawiasie rok nagrania oryginalnej wersji Prince'a):

01. Sex Shooter (1983)
02. Jungle Love (1983)
03. Manic Monday (1984)
04. Noon Rendezvous (1984)
05. Make-Up (1981)
06. 100 MPH (1984)
07. You’re My Love (1982)
08. Holly Rock (1985)
09. Baby, You’re a Trip (1982)
10. The Glamorous Life (1983)
11. Gigolos Get Lonely Too (1982)
12. Love... Thy Will Be Done (1991)
13. Dear Michelangelo (1985)
14. Wouldn’t You Love to Love Me? (1981)
15. Nothing Compares 2 U (1984)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.